Laura Bernat z rekordem Polski w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym

Strona głównaPływanieLaura Bernat z rekordem Polski w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem...

Laura Bernat ustanowiła nowy rekord Polski w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym podczas mistrzostw świata w Fukuoce. Polka doskonale zaprezentowała się w eliminacjach, gdzie uzyskała czas 2.09,08. Dało jej to trzeci wynik i pewny awans do półfinału. Tam popłynęła jeszcze szybciej i z czasem 2:08,96 awansowała do finału. Laura Bernat to jedyna reprezentantka Polski, która przebrnęła przez piątkowe eliminacje. Jednocześnie to drugi rekord Polski na mistrzostwach rozgrywanych w Japonii. 

Świetny start Laury Bernat w eliminacjach

W eliminacjach 200 metrów stylem grzbietowym oglądaliśmy dwie Polki Adelę Piskorską i Laurę Bernat. Zdecydowanie lepiej spisała się ta druga, która finiszowała z czasem 2.09,08 i pewnie awansowała do półfinału. Dzięki temu o 0,32 sekundy poprawiła dotychczasowy rekord Polski należący do Adeli Piskorskiej. Niestety druga Polka zajęła dopiero 22. miejsce z czasem 2.13,74. Laura Bernat nie jest bez szans w walce o awans do wielkiego finału, a nawet o medal mistrzostw świata w Fukuoce. Podczas eliminacji lepszy czas od Polki uzyskały tylko Amerykanka Regan Smith (2.07,24) i Chinka Xuwei Peng (2.08,68).

W półfinale Laura Bernat poszła za ciosem i ponownie pobiła rekord Polski. Została pierwszą Polką, która zeszła poniżej 2:09 i uzyskała czas 2:08,96. Dało jej to szósty wynik półfinałów i pewny awans do wielkiego finału. Liczymy na to, że tam również powalczy o wyśrubowanie krajowego rekordu.

Pozostali biało-czerwoni bez awansu 

Niestety awansu nie wywalczyli pozostali biało-czerwoni startujący w środowych eliminacjach. Na 100 metrów stylem motylkowym dopiero 23. miejsce zajął Adrian Jaśkiewicz z czasem 52,10. Kamil Sieradzki zajął odległe 44. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 22,59. Na pływalni w sesji porannej oglądaliśmy jeszcze Paulinę Pedę, która zajęła 26. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i osiągnęła czas 26,71. 

Drugi rekord Polski w Fukuoce

Wynik Laury Bernat to drugi rekord Polski na mistrzostwach świata w Fukuoce. Wcześniej na 100 metrów stylem klasycznym znakomicie spisała się Dominika Sztandera. W eliminacjach popłynęła z czasem 1.06,24 i pobiła swój dotychczasowy najlepszy wynik. Przed nami jeszcze kilka startów biało-czerwonych. Mistrzostwa świata w pływaniu w Fukuoce zakończą się w niedzielę 30 lipca. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....