Startuje World Rugby Sevens Series w Hiszpanii. Na co stać reprezentantki Polski w starciu z najlepszymi drużynami świata?

Strona głównaRugbyStartuje World Rugby Sevens Series w Hiszpanii. Na co stać reprezentantki Polski...

Już 21 stycznia rozpocznie się kolejna edycja turnieju World Rugby Sevens Series. W gronie najlepszych kobiecych reprezentacji świata znalazły się Polki, dla których udział w turnieju w Hiszpanii to ogromny sukces. Z kim Polki zagrają w grupie? Jak wygląda kadra powołana przez trenera?

Czym jest HSBC World Sevens Series?

To cyklicznie rozgrywana impreza, w której udział biorą tylko najlepsze reprezentacje w rugby na świecie. W sezonie 2021/22 rozegranych zostanie 6 turniejów. Udział w nich bierze stały skład oraz zaproszone gościnnie reprezentacje. Znakomita passa polskich rugbystek w 2021 zaowocowała tym, że Polki zostały zaproszone do udziału w dwóch turniejach serii World Sevens Series, które odbędą się w styczniu w Hiszpanii. 

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Polki otrzymały zaproszenie na dwa turnieje. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 21-23 stycznia w Maladze na Estadio Ciudad de Málaga. Drugi z hiszpańskich turniejów zaplanowano na 28-30 stycznia i odbędzie się on w Sevilli na Estadio de La Cartuja. 

Reprezentacja Polski na turniej

Trenerem reprezentacji Polski w rugby siedmioosobowym kobiet jest Janusz Urbanowicz. Ponadto w sztabie szkoleniowym znajdują się także: Tomasz Stępień (asystent trenera), Piotr Kwidziński (kierownik drużyny) oraz Robert Cajzer (fizjoterapeuta). Decyzją trenera Janusza Urbanowicza w drużynie narodowej znalazły się zawodniczki zespołów Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz RC Legia Warszawa. 

Do Hiszpanii na World Rugby Sevens Series pojadą: Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Martyna Wardaszka, Sylwia Wiktowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Tamara Czumer, Aleksandra Lachowska, Marta Nowosz (wszystkie RC Legia Warszawa). 

Z kim w fazie grupowej zmierzą się Polki?

Póki co znany jest tylko podział na grupy pierwszego turnieju, który odbędzie się w Maladze. Polki trafiły do grupy A, w której zmierzą się z najlepszą obecnie na świecie Australią oraz z europejskimi reprezentacjami Hiszpanii i Irlandii. 

Terminarz grupy A

Poniżej przedstawiamy terminarz grupy A. 

21 stycznia

10:28 Hiszpania – Irlandia

10:50 Australia – Polska

18:57 Hiszpania – Polska

19:35 Australia – Irlandia

22 stycznia

10:28 Irlandia – Polska

10:50 Australia – Hiszpania

Faza pucharowa turnieju odbędzie się 22 stycznia w drugiej połowie dnia oraz 23 stycznia. 

Skład wszystkich grup na turnieju World Rugby Sevens Series w Maladze

W turnieju w Maladze udział weźmie 12. najlepszych reprezentacji świata w rugby siedmioosobowym kobiet. Zaproszenie do tego grona Polek to ogromne wyróżnienie i docenienie tego, jak w ostatnich latach rozwinął się ten sport w Polsce. Poniżej skład wszystkich grup turnieju w Maladze:

  • grupa A: Australia, Hiszpania, Irlandia, Polska;
  • grupa B: Fidżi, USA, Kanada, Nowa Zelandia;
  • grupa C: Francja, Rosja, Brazylia, Anglia. 

Polki na fali sukcesów

Ostatnie miesiące to największe w historii sukcesy w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet w rugby siedmioosobowym. W 2021 roku Polki zostały Wicemistrzyniami Europy. Mistrzostwa rozegrano w formie dwóch turniejów: w Lizbonie i w Moskwie. W pierwszym z nich Polki zajęły 4. miejsce, a w Moskwie uległy tylko gospodyniom. Ostatecznie Mistrzostwo Europy zdobyły Rosjanki, a Polki lepszym bilansem punktów wyprzedziły trzecie na podium Hiszpanki. Na fali tego sukcesów biało-czerwone pojadą do Hiszpanii powalczyć o historyczny sukces podczas zawodów World Rugby Sevens Series. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...