STS KOD PROMOCYJNY

Startuje World Rugby Sevens Series w Hiszpanii. Na co stać reprezentantki Polski w starciu z najlepszymi drużynami świata?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyStartuje World Rugby Sevens Series w Hiszpanii. Na co stać reprezentantki Polski...

Już 21 stycznia rozpocznie się kolejna edycja turnieju World Rugby Sevens Series. W gronie najlepszych kobiecych reprezentacji świata znalazły się Polki, dla których udział w turnieju w Hiszpanii to ogromny sukces. Z kim Polki zagrają w grupie? Jak wygląda kadra powołana przez trenera?

Czym jest HSBC World Sevens Series?

To cyklicznie rozgrywana impreza, w której udział biorą tylko najlepsze reprezentacje w rugby na świecie. W sezonie 2021/22 rozegranych zostanie 6 turniejów. Udział w nich bierze stały skład oraz zaproszone gościnnie reprezentacje. Znakomita passa polskich rugbystek w 2021 zaowocowała tym, że Polki zostały zaproszone do udziału w dwóch turniejach serii World Sevens Series, które odbędą się w styczniu w Hiszpanii. 

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Polki otrzymały zaproszenie na dwa turnieje. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 21-23 stycznia w Maladze na Estadio Ciudad de Málaga. Drugi z hiszpańskich turniejów zaplanowano na 28-30 stycznia i odbędzie się on w Sevilli na Estadio de La Cartuja. 

Reprezentacja Polski na turniej

Trenerem reprezentacji Polski w rugby siedmioosobowym kobiet jest Janusz Urbanowicz. Ponadto w sztabie szkoleniowym znajdują się także: Tomasz Stępień (asystent trenera), Piotr Kwidziński (kierownik drużyny) oraz Robert Cajzer (fizjoterapeuta). Decyzją trenera Janusza Urbanowicza w drużynie narodowej znalazły się zawodniczki zespołów Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz RC Legia Warszawa. 

Do Hiszpanii na World Rugby Sevens Series pojadą: Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Martyna Wardaszka, Sylwia Wiktowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Tamara Czumer, Aleksandra Lachowska, Marta Nowosz (wszystkie RC Legia Warszawa). 

Z kim w fazie grupowej zmierzą się Polki?

Póki co znany jest tylko podział na grupy pierwszego turnieju, który odbędzie się w Maladze. Polki trafiły do grupy A, w której zmierzą się z najlepszą obecnie na świecie Australią oraz z europejskimi reprezentacjami Hiszpanii i Irlandii. 

Terminarz grupy A

Poniżej przedstawiamy terminarz grupy A. 

21 stycznia

10:28 Hiszpania – Irlandia

10:50 Australia – Polska

18:57 Hiszpania – Polska

19:35 Australia – Irlandia

22 stycznia

10:28 Irlandia – Polska

10:50 Australia – Hiszpania

Faza pucharowa turnieju odbędzie się 22 stycznia w drugiej połowie dnia oraz 23 stycznia. 

Skład wszystkich grup na turnieju World Rugby Sevens Series w Maladze

W turnieju w Maladze udział weźmie 12. najlepszych reprezentacji świata w rugby siedmioosobowym kobiet. Zaproszenie do tego grona Polek to ogromne wyróżnienie i docenienie tego, jak w ostatnich latach rozwinął się ten sport w Polsce. Poniżej skład wszystkich grup turnieju w Maladze:

  • grupa A: Australia, Hiszpania, Irlandia, Polska;
  • grupa B: Fidżi, USA, Kanada, Nowa Zelandia;
  • grupa C: Francja, Rosja, Brazylia, Anglia. 

Polki na fali sukcesów

Ostatnie miesiące to największe w historii sukcesy w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet w rugby siedmioosobowym. W 2021 roku Polki zostały Wicemistrzyniami Europy. Mistrzostwa rozegrano w formie dwóch turniejów: w Lizbonie i w Moskwie. W pierwszym z nich Polki zajęły 4. miejsce, a w Moskwie uległy tylko gospodyniom. Ostatecznie Mistrzostwo Europy zdobyły Rosjanki, a Polki lepszym bilansem punktów wyprzedziły trzecie na podium Hiszpanki. Na fali tego sukcesów biało-czerwone pojadą do Hiszpanii powalczyć o historyczny sukces podczas zawodów World Rugby Sevens Series. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...