Polacy na zwycięskiej ścieżce! Wygrywamy 3:2 z Bułgarią

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPolacy na zwycięskiej ścieżce! Wygrywamy 3:2 z Bułgarią

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn kontynuuje passę wygranych na turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w Nagoi. Tym razem biało-czerwoni pokonali Bułgarię 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11). Dzięki zwycięstwu Polska jest liderem głównej tabeli zawodów.

Nie było łatwo

Jak widać po wyniku, mecz nie należał do najłatwiejszych. W pierwszym secie żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie wystarczającej zaliczki, rozgrywka toczyła się punkt za punkt. Do rozstrzygnięcia partii była potrzebna gra na przewagi, w której lepsi okazali się Bułgarzy (27:25).

Drugi set poszedł po myśli Polaków, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca rozgrywki (25:19). Następnie pozwoliliśmy na powrót do gry naszym przeciwnikom, bo to na ich konto trafiła trzecia partia. Drużyna Nikoli Grbicia widocznie była mocno podrażniona, bo tak jak we wczorajszym meczu z Iranem wygrała dwa następne sety i ostatecznie to ona przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Polski był Artur Szalpuk, który zdobył 19 punktów.

Kiedy kolejny mecz?

Teraz Polaków czeka dzień odpoczynku po trzydniowym maratonie meczów. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą rodacy naszego selekcjonera – Serbowie. Początek spotkania w niedzielę 11 czerwca o 8:40 naszego czasu.