Kalendarz Roberta Kubicy na sezon 2023. Kiedy odbędą się wyścigi WEC?

Strona głównaSporty motoroweKalendarz Roberta Kubicy na sezon 2023. Kiedy odbędą się wyścigi WEC?

Robert Kubica oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon w wyścigach długodystansowych WEC. Kiedy i gdzie pojedzie? Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem krakowianina na rok 2023.

Kalendarz Roberta Kubicy na sezon 2023

Kalendarz wyścigów długodystansowych na sezon 2023 składa się z siedmiu grand prix. Start sezonu zaplanowano na 17 marca, z kolei zakończenie na 4 listopada. W dniach 11-12 marca odbyły się oficjalne przedsezonowe testy na torze Sebring.

  • 17 marca; 1000 mil Sebring
  • 16 kwietnia; 6h Portimao
  • 29 kwietnia; 6h Spa-Francorchamps
  • 10-11 czerwca; 24h Le Mans
  • 9 lipca; 6h Monza
  • 10 września; 6h Fuji
  • 4 listopada; 8h Bahrajn

Kubica w nowych barwach

Robert Kubica oficjalnie rozpocznie kolejny sezon w WEC w klasie LMP2 17 marca. Tym razem jednak nie będziemy obserwować go w barwach włoskiej Premy. Polak z końcem 2022 roku zamknął pewien etap swojej kariery, a mowa o Formule 1, by w pełni skupić się na wyścigach długodystansowych. Zmienił także pracodawcę. Związał się umową z zespołem WRT. Jak krakowianin odnajdzie się w belgijskiej ekipie? O tym przekonamy się już niebawem.

Więcej:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...