Aż 12 medali polskich seniorów i weteranów na mistrzostwach Europy w ITFU

Autor
Strona głównaSporty walkiAż 12 medali polskich seniorów i weteranów na mistrzostwach Europy w ...

Reprezentanci Polski wywalczyli aż 12 medali mistrzostw Europy w taekwondo ITFU w kategoriach seniorów i weteranów. Najlepsi na Starym Kontynencie byli Mateusz Cieślak oraz Kinga Nowińska. Pierwszy wygrał w walkach indywidualnych. Kinga Nowińska triumfowała w testach siły. Tegoroczne mistrzostwa Europy w taekwondo ITFU odbyły się w Las Rozas niedaleko Madrytu. Polacy odnieśli też sporo sukcesów w kategoriach młodzieżowych.

Dwa złote medale biało-czerwonych 

Mistrzami Europy w taekwondo federacji ITFU zostali Mateusz Cieślak i Kinga Nowińska. Mateusz Cieślak świetnie zaprezentował się w walkach indywidualnych, gdzie był poza konkurencją. Kinga Nowińska triumfowała w niecodziennej konkurencji testów siły. Polega ona na rozbijaniu drewnianych desek za pomocą różnych technik stosowanych w taekwondo. Polka w tych zmaganiach okazała się najlepsza w całej Europie i osiągnęła spory sukces. 

Dziesięć brązowych medali 

Poza dwoma złotymi medalami, w hiszpańskim Las Rozas biało-czerwoni wywalczyli jeszcze dziesięć brązowych krążków. Dwukrotnie na trzecim miejscu podium stawali Jakub Gmur i Mateusz Rojowski, którzy dokonali tego w walkach indywidualnych i drużynowych. Ponadto po jednym brązowym medalu wywalczyli: Iga Wrzeszczyńska, Jarosław Włochal i Maksymin Gałka (wszyscy w walkach indywidualnych) oraz Michał Biernacik, Adam Janiszewski i Rafał Wilk (wszyscy wali drużynowe). 

Wysyp medali w kategoriach młodzieżowych 

Polakom znakomicie poszło w kategoriach młodzieżowych, które rozgrywane były w piątek i w niedzielę. Najpierw w piątek walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach juniorskich. Biało-czerwoni wywalczyli wówczas aż 35 medali, w tym aż siedem złotych. Na zakończenie mistrzostw Europy w Las Rozas rywalizowano w kategoriach kadetów i młodzików. Tu Polakom poszło jeszcze lepiej. Wywalczyli oni aż 52 medale, w tym 16 złotych.

Łącznie Polacy we wszystkich kategoriach mistrzostw Europy w taekwondo ITFU zdobyli 99 medali: 25 złotych, 27 srebrnych i 47 brązowych

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...