STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Oniszczuk już wie z kim zadebiutuje w Bellatorze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKamil Oniszczuk już wie z kim zadebiutuje w Bellatorze

Kamil Oniszczuk poznał rywala, z którym zmierzy się w swoim debiucie na gali federacji Bellator. Wschodząca gwiazda polskiego MMA 29 października w Mediolanie spotka się w klatce z Costello van Steenisem z Holandii. Będzie to pojedynek dwóch dobrze zapowiadających się fighterów i solidna próba dla Oniszczuka. Przed walką faworytem wydaje się jego rywal, który ma większe doświadczenie w MMA. Reprezentant Polski nie będzie jednak w Mediolanie bez szans. 

Potwierdzony debiut Oniszczuka

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, że Kamil Oniszczuk (9-1, 4 KO, 1 Sub) podpisał kontrakt z federacją Bellator. Długo wydawało się, że Polak swój pierwszy pojedynek stoczy w Stanach Zjednoczonych, jednak ostatecznie wejdzie do klatki Bellatora w Europie. Z punktu widzenia logistyki i przygotowań to dobra wiadomość, ponieważ wyjazd do Włoch będzie zdecydowanie mniej skomplikowany od przeprawy do USA. Debiut Oniszczuka w Bellatorze będzie miał miejsce 29 października w Allianz Cloud Arena w Mediolanie. Zawodnik z poznańskiego klubu Ankos skrzyżuje rękawice z Holendrem Costello van Steenisem (13-2, 4 KO, 5 sub). Walka została zakontraktowana w limicie kategorii średniej, czyli żaden z zawodników nie może wnieść więcej na wagę niż 83,9 kg. 

Blisko roczna przerwa

Kamil Oniszczuk do klatki wróci po blisko rocznej przerwie. Wcześniej walczył dla rosyjskiej federacji ACA, jednak z wiadomych przyczyn kontynuacja tej współpracy była niemożliwa. Ostatecznie udało mu się związać z nową federacją i po niespełna roku znów wejdzie do klatki. W swoim ostatnim pojedynku Polak znokautował Rosjanina Władimira Fetina. Ponadto w federacji ACA doznał swojej jedynej do tej pory porażki w karierze, gdy przegrał z Litwinem Mindaugasem Veržbickasem. Kamil Oniszczuk na koncie ma 9 zwycięstw i szansa na jubileuszowe będzie już w październiku. Nie będzie o to łatwo, ponieważ Costello van Steenis to mocny zawodnik, który także legitymuje się imponującym rekordem 13-2. Szansą 25-letniego Polaka jest to, że Holender wraca do walki po dwukrotnie dłuższej przerwie. Zwycięstwo Kamila Oniszczuka otworzy mu szanse na bardziej prestiżowe pojedynki w Bellatorze. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...