STS KOD PROMOCYJNY

Szeremeta i „Diablo” Włodarczyk na gali Knockout Boxing Night 28 w Białymstoku!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksSzeremeta i „Diablo” Włodarczyk na gali Knockout Boxing Night 28 w Białymstoku!

Już 20 maja do Białegostoku ponownie zawita wielki boks. Na gali Knockout Boxing Night 28 w Filharmonii Podlaskiej zobaczymy m.in. lokalnego bohatera Kamila Szeremetę oraz byłego mistrza świata Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Ponadto kibice zgromadzeni w Białymstoku będą mogli sprawdzić formę wielu utalentowanych polskich pięściarzy, w tym m.in.: Mateusza Tryca, Kamila Gardzielika, Janka Czerklewicza, Mateusza Wojtasińskiego i Rafała Wołczeckiego. 

Kolejna duża gala Knockout Promotions

Przed nami kolejne duże wydarzenie organizowane przez Knockout Promotions. Po niedawnym sukcesie Knockout Boxing Night 27 w Rzeszowie czas na kolejną galę. Tym razem wielki boks zawodowy zawita do Białegostoku. W stolicy Podlasia 20 maja wystąpi wielu uznanych i utalentowanych polskich pięściarzy. Pojedynkiem wieczoru będzie starcie pochodzącego z Białegostoku Kamila Szeremety (23-2-1, 7 KO) i Nizara Trimecha (10-4-2, 4 KO) z Francji. To rewanż za ostatnią walkę, która zakończyła się remisem. 

W co-main evencie wystąpi dwukrotny mistrz świata wagi cruiser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (61-4-1, 41 KO), który wciąż wierzy w kolejną szansę na starcie o mistrzostwo świata. Polski weteran zmierzy się z Kanadyjczykiem Sylverą Louisem (9-8, 4 KO). Ponadto w ringu przygotowanym w Filharmonii Podlaskiej swoje umiejętności zaprezentują m.in.: Kamil Gardzielik (15-0, 3 KO), Mateusz Tryc (14-1, 7 KO), Rafał Wołczecki (8-0, 5 KO), Mateusz Wojtasiński (3-0, 1 KO) i Jan Czerklewicz (9-1, 2 KO). W najbliższych dniach powinniśmy poznać więcej informacji dotyczących Knockout Boxing Night 28

Kamil Szeremeta chce się odbudować

Przed Kamilem Szeremetą w Białymstoku niezwykle ważny pojedynek. Polski pięściarz chce się odbudować po tym, jak w 2020 i 2021 roku doznał dwóch porażek w ważnych pojedynkach, w tym w starciu o pas IBF. Przed laty Kamil Szeremeta był mistrzem Europy wagi średniej. Ostatnie dwa zawodowe pojedynki wygrał, jednak mierzył się z zawodnikami niżej notowanymi. Teraz dojdzie do rewanżu z Nizarem Trimechem z Francji, z którym Polak zremisował w listopadzie 2021 roku. W Białymstoku będzie chciał udowodnić swoją wyższość i złapać rozpęd w kontekście większych walk, które wciąż mogą go czekać. 

Szeremeta faworytem

Kamil Szeremeta jest faworytem bukmacherów. Kurs na jego zwycięstwo w zakładach bukmacherskich STS wynosi 1.35. Dla porównania zwycięstwo Francuza to kurs 2.95. Nizar Trimech wygrał tylko 1 z 5 ostatnich walk. Miało to miejsce w kwietniu tego roku, gdy na punkty pokonał Houcine’a Moulahiego. W swoich dwóch ostatnich walkach Kamil Szeremeta pokonał przed czasem Sashę Yengoyana oraz na punkty Vladyslava Gelę. 

Szeremeta i „Diablo” Włodarczyk na gali Knockout Boxing Night 28 w Białymstoku!

Karta walk KBN 28

Karta walk gali bokserskiej wygląda bardzo ciekawie. W ringu zaprezentują się m.in. dwukrotny mistrz świata Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Kamil Szeremeta, Janek Czerklewicz, Mateusz Tryc, Mateusz Wojtasiński, Kamil Gardzielik i Rafał Wołczecki. 

Pełna karta walk:

  • Kamil Szeremeta vs Nizar Trimech
  • Krzysztof „Diablo” Włodarczyk vs Sylvera Louis
  • Janek Czerklewicz vs Jiri Kroupa
  • Kamil Gardzielik vs Vojtech Majer
  • Rafał Wołczecki vs Pavel Albrecht
  • Mateusz Tryc vs Petro Lakotskyi
  • Mateusz Wojtasiński vs Bazargur Jugder

Więcej:


Gdzie oglądać KBN 28?

Gala KnockOut Boxing Night 28 odbędzie się 20 maja w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja telewizyjna TVP Sport. Galę będzie można oglądać również poprzez stream internetowy na https://sport.tvp.pl/

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi polscy bokserzy w historii

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...