STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Kazieczko kontra Ahmed Abdulkadirov na KSW 96 w Łodzi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMaciej Kazieczko kontra Ahmed Abdulkadirov na KSW 96 w Łodzi

Organizatorzy gali KSW 96 w Łodzi odkrywają kolejne karty. W jednym z pojedynków wagi lekkiej dojdzie do starcia ósmego w rankingu KSW Macieja Kazieczko z Ahmedem Abdulkadirovem. Obaj znani są z efektownej walki w stójce. To zapowiada nam spore emocje. Maciej Kazieczko to były pretendent do pasa mistrzowskiego, który z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w organizacji KSW. Gala w Łodzi odbędzie się 20 lipca w hali Sport Arena. 

Kazieczko chce się odbudować po porażce

Maciej Kazieczko (9-3, 6 KO) z organizacją KSW związany jest od 2016 roku. Tylko jeden pojedynek w zawodowym MMA stoczył poza tą organizacją. Sukcesywnie buduje swoją pozycję, co zaowocowało walką o pas mistrzowski w 2021 roku. Tam jednak Kazieczko musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. Obecnie zawodnik ten zajmuje ósme miejsce w rankingu KSW w wadze lekkiej. Ostatni raz w klatce pojawił się w czerwcu 2023 roku na KSW 83 – Colosseum 2. Na pełnym dystansie musiał uznać wyższość Leo Brichty. Teraz Kazieczko po ponad roku przerwy wróci do klatki i będzie chciał odbudować swoją pozycję. Zadanie nie będzie łatwe.

Ahmed Abdulkadirov rywalem Polaka na KSW 96

Rywalem Macieja Kazieczko na gali KSW 96 będzie efektownie walczący Ahmed Abdulkadirov (9-2, 8 KO). Zawodnik ten ma już za sobą debiut w organizacji KSW. Miał on miejsce w ubiegłym roku na gali KSW 87. Tam Abdulkadirov już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Sahila Siraja. W ten sposób przerwał swoją passę sześciu zwycięskich pojedynków z rzędu. Nieudany początek w KSW sprawia, że Abdulkadirov z pewnością będzie chciał pokazać się z lepszej strony. To sprawia, że pojedynek z Kazieczką zapowiada się niezwykle emocjonująco. 

Aktualna karta walk KSW 96 w Łodzi

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 96 w Łodzi. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...