STS KOD PROMOCYJNY

Paczuski vs Humburger na gali KSW 96 w Łodzi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPaczuski vs Humburger na gali KSW 96 w Łodzi

Do ciekawego polsko-czeskiego starcia dojdzie na gali KSW 96 20 lipca w Łodzi. Radosław Paczuski podejmie w nim Dominika Humburgera. Obaj plasują się w czołowej dziesiątce rankingu KSW w wadze średniej. To zapowiada nam spore emocje. Zwycięzca poprawi swoją pozycję i wykona kolejny krok w kierunku walki o pas. Gala KSW 96 odbędzie się w hali Sport Arena. 

Paczuski wraca po dwóch porażkach

Dla Radosława Paczuskiego (5-2, 4 KO) lipcowy pojedynek będzie szansą do odkucia się po dwóch ostatnich porażkach. Najpierw w styczniu 2023 roku na KSW 78 przegrał na pełnym dystansie z Tomaszem Romanowskim, a później w lipcu na KSW 83 – Colosseum 2 już w pierwszej rundzie znokautował go Michał Materla. W ten sposób Paczuski doznał dwóch pierwszych porażek w zawodowym MMA. Jego przygoda z KSW trwa od maja 2022 roku. Początek był bardzo obiecujący, ponieważ Polak pokonał kolejno Jasona Wilnisa i Jasona Radcliffe’a. Teraz z pewnością chce wrócić na zwycięską ścieżkę i poprawić swoje miejsce w rankingu wagi średniej, gdzie zajmuje siódmą pozycję. Zawodnik związany z UniQ Fight Club szansę na to będzie miał już w lipcu w Łodzie. O wygraną nie będzie łatwo. 

Dominik Humburger rywalem Paczuskiego

Rywalem Radosława Paczuskiego będzie Czech Dominik Humburger (8-1, 7 KO), który udanie wszedł do organizacji KSW. Stoczył dla niej już cztery pojedynki i przegrał tylko jeden z nich. Porażka z Michałem Michalskim na KSW 86 zabrała mu zero z bilansu. Ostatni raz Humburgera w klatce oglądaliśmy w lutym tego roku. Na gali KSW 91 w drugiej rundzie przez TKO pokonał Adriana Dudka. Wcześniej w KSW w pokonanym polu pozostawił Borysa Borkowskiego i Jorge Luiza Bueno Juniora. Bilans Czecha wygląda bardzo obiecująco. Zawodnik ten zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu KSW w wadze średniej. Wygrana z Paczuskim może dać mu spory awans.

Aktualna karta walk KSW 96 w Łodzi

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 96 w Łodzi. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...