Ćwierćfinał nie dla Dudy. Polski arcymistrz nie obroni Pucharu Świata

Strona głównaSzachyĆwierćfinał nie dla Dudy. Polski arcymistrz nie obroni Pucharu Świata

Jan-Krzysztof Duda przegrał rewanżową partię z Amerykaninem Fabio Caruaną 1/8 finału Pucharu Świata w szachach i odpadł z turnieju rozgrywanego w Baku.

Polski arcymistrz był zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu Świata. Niestety tego już szachista z Wieliczki nie powtórzy. Rozstawiony z numerem 14 Polak w pierwszej partii 1/8 uzyskał czarnymi remis z Fabia Caruaną, który rozstawiony jest z numerem trzecim. W rewanżowym pojedynku Duda nie dał rady pokonać jednego z faworytów. Partia zakończyła się wygraną Caruany po 42 posunięciach.

Pula nagród w stolicy Azerbejdżanu wynosi 1,834 mln (open) i 676,25 tys. dolarów (kobiety). Trzy pierwsze miejsca w kategorii open premiowane są udziałem w turnieju kandydatów i nagrodami finansowymi 110, 80 i 60 tys. dol. Za udział w poszczególnych rundach uczestnicy otrzymują 3, 6, 10, 16, 25 i 35 tys. dol.

Wcześniej z rywalizacji w Pucharze Świata odpadli pozostali reprezentanci Polski w szachach, m.in. 1/16 Radosław Wojtaszek nie dał rady innemu reprezentantowi USA Dominguezowi Perezowi.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...