STS KOD PROMOCYJNY

Ćwierćfinał nie dla Dudy. Polski arcymistrz nie obroni Pucharu Świata

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyĆwierćfinał nie dla Dudy. Polski arcymistrz nie obroni Pucharu Świata

Jan-Krzysztof Duda przegrał rewanżową partię z Amerykaninem Fabio Caruaną 1/8 finału Pucharu Świata w szachach i odpadł z turnieju rozgrywanego w Baku.

Polski arcymistrz był zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu Świata. Niestety tego już szachista z Wieliczki nie powtórzy. Rozstawiony z numerem 14 Polak w pierwszej partii 1/8 uzyskał czarnymi remis z Fabia Caruaną, który rozstawiony jest z numerem trzecim. W rewanżowym pojedynku Duda nie dał rady pokonać jednego z faworytów. Partia zakończyła się wygraną Caruany po 42 posunięciach.

Pula nagród w stolicy Azerbejdżanu wynosi 1,834 mln (open) i 676,25 tys. dolarów (kobiety). Trzy pierwsze miejsca w kategorii open premiowane są udziałem w turnieju kandydatów i nagrodami finansowymi 110, 80 i 60 tys. dol. Za udział w poszczególnych rundach uczestnicy otrzymują 3, 6, 10, 16, 25 i 35 tys. dol.

Wcześniej z rywalizacji w Pucharze Świata odpadli pozostali reprezentanci Polski w szachach, m.in. 1/16 Radosław Wojtaszek nie dał rady innemu reprezentantowi USA Dominguezowi Perezowi.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...