STS KOD PROMOCYJNY

Rapid & Blitz w maju w Warszawie. Kolejny pojedynek Duda – Carlsen

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSzachyRapid & Blitz w maju w Warszawie. Kolejny pojedynek Duda - Carlsen

Jan-Krzysztof Duda stanie przed kolejną szansą na zmierzenie się z Norwegiem Magnusem Carlsenem. W dniach 8-12 maja w Warszawie odbędzie się kolejna edycja turnieju szachowego Rapid & Blitz. Czołowi szachiści na świecie będą rywalizowali w Centrum Konferencyjnym POLIN. Tam odbędą się turnieje w odmianach szachów szybkich i błyskawicznych. Największe nadzieje wiążemy ze startem naszego arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy. 

Otwarcie cyklu The Grand Chess Tour w Warszawie

Turniej Rapid & Blitz w Warszawie otworzy cykl The Grand Chess Tour. Najlepsi zawodnicy na świecie będą rywalizowali w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody odbędą się w dniach 8-12 maja w Centrum Konferencyjnym POLIN. Kolejne turnieje z cyklu zostaną zorganizowane w rumuńskim Bukareszcie, chorwackim Zagrzebiu oraz amerykańskim Saint Louis. Jest o co walczyć, ponieważ w puli nagród całego cyklu jest ponad 1,5 miliona dolarów.

Duda vs Carlsen i wiele innych gwiazd na starcie w Warszawie

Do rozpoczęcia turnieju Rapid & Blitz w Warszawie pozostało już niewiele ponad miesiąc. Już teraz wiemy, że nie zabraknie w nim polskiego arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy. Stanie on przed szansą na pokonanie pięciokrotnego mistrza świata Norwega Magnusa Carlsena. Ponadto w gronie uczestników znajdą się m.in.: Kiriłł Szewczenko z Ukrainy, Vincent Keymer z Niemiec, Anish Giri z Holandii, Nodirbek Abdusattorov z Uzbekistanu, Wei Yi z Chin oraz dwójka Hindusów: Rameshbabu Praggnanandhaa I Arjun Erigasi i Gukesh Dommaraju.


Czytaj więcej o szachach:


Przed rokiem w turnieju w Warszawie triumfował Magnus Carlsen, który na samym finiszu wyprzedził Jana-Krzysztofa Dudę. W 2022 roku najlepszy okazał się Polak. Teraz zawody prestiżowy turniej w Warszawie odbędzie się po raz trzeci z rzędu i polski arcymistrz z pewnością chce powtórzyć sukces z pierwszej edycji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...