STS KOD PROMOCYJNY

Duda liderem, Wojtaszek piąty, a Carlsen bez wygranej

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda liderem, Wojtaszek piąty, a Carlsen bez wygranej

Dzieje się w turnieju szachowym Rapid & Blitz Poland 2023, który odbywa się w Warszawie. Jan-Krzysztof Duda jest na razie liderem, a Radosław Wojtaszek ma na swoim koncie wygraną z legendarnym Magnusem Carlsenem. Norweg wciąż bez wygranej!

We wtorek odbędą się trzy ostatnie rundy w szachach szybkich, a w środę i czwartek zawodnicy będą rywalizować w szachach błyskawicznych (9 rund dziennie). Na razie wszystko układa się dla polskich szachistów bardzo dobrze.

Jan-Krzysztof Duda, który w piątej rundzie pokonał Radosława Wojtaszka, obecnie jest liderem klasyfikacji z 9 punktami na koncie. Tyle samo punktów i współliderem jest Wesley So, filipiński szachista. Co ciekawe, arcymistrz z Wieliczki zremisował z So w szóstej rundzie.

Radosław Wojtaszek, który w pierwszym dniu zawodów sensacyjnie pokonał czarnymi Magnusa Carlsena, jest piąty w klasyfikacji z 6 punktami.

Norwegowi nie idzie zbyt dobrze, jak na razie w Warszawie, bo wciąż nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa.

Pula nagród turnieju w stolicy Polski wynosi 175 tysięcy dolarów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...