Agnieszka Radwańska wraca na kort. Zagra w tenisowej Superlidze

Strona głównaTenisAgnieszka Radwańska wraca na kort. Zagra w tenisowej Superlidze

Fani tenisa ziemnego będą zachwyceni. Agnieszka Radwańska wraca na kort i po trzech latach po zakończeniu zawodowej kariery, została zgłoszona do rozgrywek Lotto SuperLIGI w tenisie ziemnym. Utytułowana zawodniczka będzie reprezentowała barwy warszawskiego klubu WKT Mera. Już teraz niektórzy spekulują, że powrót na kort w ramach rozgrywek Superligi może sprawić, że Polka zdecyduje się na zaskakującą reaktywację swojej kariery tenisowej w zawodowym cyklu. 

Agnieszka Radwańska w doborowym towarzystwie

Trzeba przyznać, że Agnieszka Radwańska w WKT Mera będzie miała doborowe towarzystwo. Polka została zgłoszona z numerem pierwszym w swoim zespole. Oprócz niej w warszawskiej drużynie zgłoszeni zostali: Urszula Radwańska, Mariusz Fyrstenberg, Daniel Michalski i Ukrainiec Sergej Stachowski. Występ tego ostatniego stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ ukraiński tenisista wrócił na Ukrainę, wstąpił do wojsk obrony terytorialnej i walczy na froncie przeciwko okupantom z Rosji. 

Czym jest Lotto SuperLIGA?

Tenisowa Lotto SuperLIGA to zupełnie nowy projekt i bardzo ciekawa inicjatywa w polskim tenisie. Premierowy sezon rozgrywek ma trwać od maja do grudnia tego roku. Głównym celem tego projektu jest promowanie tenisa ziemnego w Polsce i inspirowanie młodych graczy do tego, by poszli śladami takich zawodników właśnie jak: Agnieszka Radwańska, Iga Swiątek, Hubert Hurkacz, Jerzy Janowicz, czy też Mariusz Fyrstenberg. W rozgrywkach udział wezmą kluby tenisowe, w których barwach mogą występować polscy i zagraniczni tenisiści. Już teraz sugeruje się, że na kortach możemy oglądać wiele zagranicznych gwiazd. 

Dokładny terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony już 10 marca. Faza zasadnicza Lotto SuperLIGI zostanie rozegrana między 29 maja, a 14 sierpnia. Następnie w grudniu mają odbyć się wielkie finały, które wyłonią najlepszą polską drużynę tenisa ziemnego. Transmisję z losowania terminarzu Superligi będzie można obejrzeć na Polsacie Sport, a Agnieszka Radwańska wydaje się być największą gwiazdą rozgrywek. 

Kto jeszcze zagra w Lotto SuperLIDZE?

Wśród innych gwiazd zbliżającego się cyklu rozgrywek tenisowych w Polsce znajdują się m.in. Czesi Jiri Vesely i Lukas Rosol, Belgijka Alison van Uytvanck, czy też Polacy Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak. Pula nagród w Lotto SueprLIDZE to 2,5 miliona złotych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...