Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do 1/8 turnieju WTA 1000 w Dausze. Zadecydowało zwycięstwo w trzech setach

Strona głównaTenisAlicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do 1/8 turnieju WTA 1000 w...

Swoją dobrą passę kontynuuje polsko-nowozelandzki duet deblowy Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Kilka dni temu tenisistki dotarły do finału turnieju w Sankt Petersburgu, a teraz zdecydowały się na udział w prestiżowym Qatar TotalEnergies Open 2022 w katarskiej Dausze. Tam w pierwszej rundzie trafiły na nieco wyżej notowane Kamillę Rachimową z Rosji oraz Clarę Tauson z Danii. Po trzysetowym pojedynku Alicja Rosolska i Erin Routliffe wygrały i w kolejnej rundzie zagrają z rozstawionymi z numerem 7. Desirae Krawczyk ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. 

Trudny pojedynek w pierwszej rundzie

Przed rozpoczęciem meczu trudno było wskazać jednoznaczne faworytki, choć eksperci wskazywali raczej na rywalki Polki i Nowozelandki. Na szczęście wszystko skończyło się po myśli Alicji Rosolskiej, która wspólnie z Erin Routliffe już może przygotowywać się do starcia w drugiej rundzie z rozstawioną parą deblową. Mecz pierwszej rundy rozpoczął się zgodnie z planem i rywalki zostały szybko przełamane. Na tablicy wyników było 3:0, a następnie 5:2 dla faworytek. Wtedy nastąpiło załamanie formy polsko-nowozelandzkiej pary, która przegrała pięć gemów z rzędu i przegrywała w setach 0:1. 

Porażka w pierwszej partii podziałała mobilizująco na Alicję Rosolską i Erin Routliffe. Tenisistki od razu wzięły się do odrabiania strat w drugim secie i nie pozwoliły rywalkom na żadne przełamanie. Same na swoim koncie zanotowały dwa odebrane serwisy i dość szybko skończyły seta 6:2. O awansie do drugiej rundy miał zadecydować trzeci set prowadzony w formie tie-breaka do 10. punktów. W nim również lepsze okazały się Polka i Nowozelandka, które wygrały 10:7 i zapewniły sobie awans dalej. Rywalkami polsko-nowozelandzkiej pary deblowej w drugiej rundzie będą zdecydowanie wyżej notowane tenisistki, które będą faworytkami. Na ich drodze staną Desirae Krawczyk ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. 

Alicja Rosolska/Erin Routliffe – Kamilla Rachimowa/Clara Tauson     2:1 (5:7, 6:2, 10:7)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...