STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Doświadczona Alicja Rosolska kolejny raz zagra w turnieju deblowym Australian Open. Z kim zmierzy się w pierwszej rundzie?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenDoświadczona Alicja Rosolska kolejny raz zagra w turnieju deblowym Australian Open. Z...

Doświadczona polska deblistka Alicja Rosolska wspólnie z Japonką Nao Hibino wystąpi w turnieju deblowym tegorocznego Australian Open. Pierwszymi przeciwniczkami polsko-japońskiej pary będzie amerykańska para Ann Li i Alison Riske. 

Czy doświadczenie Alicji Rosolskiej pomoże?

Para Alicja Rosolska i Nao Hibino co jakiś czas występuje wspólnie w turniejach deblowych. Zdecydowanie bardziej doświadczona z tego składu jest 36-letnia Alicja Rosolska, która od wielu lat występuje z sukcesami w turniejach rankingi WTA. Najwyżej w rankingu deblowym była na 9. miejscu, a w swoim dorobku ma między innymi półfinał Wimbledonu z 2018 roku. Ponadto wygrała kilka turniejów mniejszej rangi. 

Amerykanki posiadają mniej doświadczenia we wspólnych występach, ponieważ zaczęły je dopiero pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w US Open odpadły już w pierwszej rundzie. Doświadczenie deblowe oraz ogranie w zawodach najwyższej rangi wskazuje na polsko-japońską parę jako faworytki najbliższego meczu. Spotkanie zaplanowano na 19 stycznia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...