STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Katarzyna Piter z Mayar Sherif wystąpią w turnieju deblowym Australian Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenKatarzyna Piter z Mayar Sherif wystąpią w turnieju deblowym Australian Open

Polka Katarzyna Piter w parze z Egipcjanką Mayar Sherif wystartuje w turnieju deblowym Australian Open. Przeciwniczkami polsko-egipskiej pary w pierwszej rundzie będzie doświadczony debel Eri Hozumi i Makoto Ninomiya z Japonii. 

Czy polsko-egipska para postawi się faworyzowanym Japonkom?

Zdecydowanymi faworytkami tego starcia będą Japonki, które w minionym tygodniu wygrały turniej tenisowy w Adelajdzie. Posiadają one więcej doświadczenia od polsko-egipskiej pary, która jednak nie stoi na straconej pozycji. Katarzyna Piter wspólnie z Mayar Sherif występują co jakiś czas w turniejach ATP, dlatego posiadają niezbędne na tym poziomie zgranie oraz doświadczenie. Choć faworytkami są Japonki, to przy dobrej dyspozycji para z Katarzyną Piter może pokusić się o niespodziankę, a więc i awans do kolejnej rundy. 

Mecz pierwszej rundy zaplanowano na 19 stycznia. Będzie to pierwszy pojedynek tych par w historii ich występów w turniejach ATP. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...