Magda Linette zagra z rozstawioną z numerem 25. Darią Kasatkiną

Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette zagra z rozstawioną z numerem 25. Darią Kasatkiną

Polka Magda Linette po zaciętym boju pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą i awansowała do drugiej rundy tegorocznego Australian Open. Tam jej przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem 25. Daria Kasatkina z Rosji, która w pierwszym meczu nie miała większych problemów ze Stefanie Voegele ze Szwajcarii. Mecz drugiej rundy Australian Open zaplanowano na czwartek 20 stycznia. 

Rosjanka faworytką pojedynku z Magdą Linette

Magda Linette zajmuje obecnie 53. miejsce w rankingu WTA, a jej najbliższa rywalka plasuje się z kolei na wysokim 23. miejscu. Zdecydowaną faworytką tego pojedynku będzie zatem 24-letnia Rosjanka. W tym roku doszła ona już do dwóch półfinałów w turniejach WTA – w Melbourne i Adelajdzie. Dla porównania Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie w Adelajdzie i premierowe zwycięstwo w tym sezonie zanotowała dopiero w Australian Open. Choć wszystko wskazuje na zwycięstwo Rosjanki, to przy porównywalnej skuteczności, co w meczu z Sevastovą, Polka może pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Lepszy bilans Magdy Linette w bezpośrednich meczach

Będzie to już czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami w historii ich występów w turniejach rangi WTA. Póki co lepszy bilans ma Magda Linette, która wygrała 2 z 3 dotychczasowych meczów. Do pierwszego pojedynku doszło w 2018 roku w drugiej rundzie Australian Open, gdzie w dwóch setach wygrała reprezentantka naszego kraju. Pozostałe dwa mecze miały miejsce w sierpniu zeszłego roku. Najpierw po zaciętym boju w San Jose wygrała Kasatkina, a trzy tygodnie później w Cleveland zdecydowanie lepsza okazała się być Linette. Trzymamy kciuki, aby lepszy bilans bezpośrednich starć utrzymał się dla Polki również po najbliższym meczu. 

Mecz z Igą Świątek na horyzoncie

Jeżeli Magda Linette pokona Darię Kasatkinę, to w meczu trzeciej rundy Australian Open może dojść do polskiego pojedynku. Aby tak się stało, w parze ze zwycięstwem Linette musi pójść wygrana Igi Świątek ze Szwedką Rebeccą Petereson ze Szwecji. Tam zdecydowaną faworytką jest młoda Polka, dlatego już za kilka dni możemy być świadkiem bardzo ciekawego meczu pomiędzy dwiema najlepszymi obecnie polskimi tenisistkami. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...