STS KOD PROMOCYJNY

Pewny awans Igi Świątek do 2. rundy Australian Open. Harriet Dart nie miała żadnych szans

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenPewny awans Igi Świątek do 2. rundy Australian Open. Harriet Dart nie...

Zgodnie z oczekiwaniami bardzo udanie tegoroczny turniej Australian Open rozpoczęła Iga Świątek. Zajmująca 9. miejsce w rankingu WTA i jednocześnie rozstawiona z numerem 7. Polka pewnie pokonała Brytyjkę Harriet Dart 2:0. Cały mecz potrwał zaledwie 72 minuty. 

Emocje tylko w pierwszym secie

Właściwe emocje związane z meczem pierwszej rundy w wykonaniu Igi Świątek trwały zaledwie 30 minut. Mniej więcej przez tyle 25-letnia Brytyjka była w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę z faworyzowaną Polką. Warto zwrócić uwagę na to, że pierwsze przełamanie w tym meczu zanotowała Harriet Dart, która w pierwszym secie wyszła na prowadzenie 3:1. Jak się później okazało, te trzy gemy to jedyna zdobycz Brytyjki w meczu pierwszej rundy z Igą Świątek. 

Od stanu 1:3 20-letnia Polka wrzuciła zdecydowanie wyższy bieg. Bardzo szybko wygrała 11 kolejnych gemów i mecz zakończyła w dwóch setach. Od tego momentu jedyne szanse na przełamanie Polki Harriet Dart miała w ostatnim gemie drugiego seta, jednak wówczas nie udało jej się wykorzystać żadnego z dwóch breakpointów. W odpowiedzi na to Iga Świątek wykorzystała swoją pierwszą piłkę meczową i pewnie awansowała do drugiej rundy pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego. 

Iga Światek – Harriet Dart    2:0 (6:3, 6:0)

Szwedka Rebecca Peterson rywalką Polki w drugiej rundzie

Przeciwniczką Igi Świątek w drugiej rundzie Australian Open będzie 26-letnia Szwedka Rebecca Peterson. Zajmująca obecnie 82. miejsce w rankingu WTA tenisistka w pierwszej rundzie turnieju w Melbourne pokonała 2:0 Australijkę Darię Saville. Mecz ten potrwał niewiele dłużej niż pojedynek Igi Świątek, a Szwedka straciła w nim zaledwie 5 gemów. Oczywiście zdecydowaną faworytką meczu drugiej runy będzie Iga Świątek. Dotychczas obie tenisistki spotkały się tylko raz podczas zeszłorocznego Roland Garros. Wówczas Polka wygrała mecz w godzinę i straciła w nim tylko dwa gemy. 

Mecz drugiej rundy Australian Open zaplanowano na środę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...