STS KOD PROMOCYJNY

Damian Michalski w finale turnieju tenisowego M15 Kair 3

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisDamian Michalski w finale turnieju tenisowego M15 Kair 3

Młody 22-letni Daniel Michalski kontynuuje serię dobrych występów w turniejach tenisowych niższej rangi rozgrywanych w Egipcie. Tym razem awansował do finału turnieju M15 Kair 3, w którym zmierzy się z 25-letnim Davidem Pichlerem (590. miejsce w rankingu ATP) z Austrii. Faworytem finału będzie młodszy Polak. 

Zwycięstwo z turniejową jedynką

W półfinale turnieju w Kairze Daniel Michalski zmierzył się z 28-letnim Włochem Riccardo Bonadio, który był rozstawiony z „jedynką”. Tenisista z Włoch zajmuje 304. miejsce w rankingu ATP. Polak zajmuje w rankingu 422. miejsce, jednak na korcie to on był stroną dominującą. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polaka 6:3. Dużo bardziej wyrównany był drugi set tego pojedynku. Gdy wydawało się, że dojdzie do tie-breaka, to Polakowi udało się przełamać rywala i zakończyć pojedynek w dwóch setach. Finał odbędzie się w niedzielę 23.01. 

Daniel Michalski – Riccardo Bonadio     2:0 (6:3, 7:5)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...