Daniel Michalski wygrał turniej ITF M15 w Kairze

Strona głównaTenisDaniel Michalski wygrał turniej ITF M15 w Kairze

Tenisista Daniel Michalski kilka dni po świętowaniu swoich 22. urodzin wygrał turniej ITF M15 w Kairze. Polak w finale pokonał o dwa lata starszego Andreya Chepeleva z Rosji. 

Zwycięstwo faworyta

Przed rozpoczęciem turnieju głównym faworytem do zwycięstwa w M15 Kair 2 był właśnie Daniel Michalski. Polak zajmuje obecnie 422. miejsce w rankingu ATP i w stolicy Egiptu rozstawiony był z numerem 1. Zgodnie z oczekiwaniami faworytów dotarł do finału imprezy, gdzie spotkał się z Andreyem Chepelev z Rosji (568. miejsce w rankingu ATP). Bardzo wyrównany był zwłaszcza pierwszy set, który rozstrzygną się dopiero w tie-breaku. 

Zdecydowanie łatwiej Polakowi poszło w drugim secie finału, gdy pokonał Rosjanina 6:2 i pewnie wywalczył tytuł. Smakuje on o tyle lepiej, że 11 stycznia Daniel Michalski świętował swoje 22. urodziny. Turniej w Kairze był pierwszym startem młodego Polaka w tym sezonie. 

Daniel Michalski – Andrey Chepelev  2:0 (7:6, 6:2)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....