Daniel Michalski wygrał turniej ITF M15 w Kairze

Autor
Strona głównaTenisDaniel Michalski wygrał turniej ITF M15 w Kairze

Tenisista Daniel Michalski kilka dni po świętowaniu swoich 22. urodzin wygrał turniej ITF M15 w Kairze. Polak w finale pokonał o dwa lata starszego Andreya Chepeleva z Rosji. 

Zwycięstwo faworyta

Przed rozpoczęciem turnieju głównym faworytem do zwycięstwa w M15 Kair 2 był właśnie Daniel Michalski. Polak zajmuje obecnie 422. miejsce w rankingu ATP i w stolicy Egiptu rozstawiony był z numerem 1. Zgodnie z oczekiwaniami faworytów dotarł do finału imprezy, gdzie spotkał się z Andreyem Chepelev z Rosji (568. miejsce w rankingu ATP). Bardzo wyrównany był zwłaszcza pierwszy set, który rozstrzygną się dopiero w tie-breaku. 

Zdecydowanie łatwiej Polakowi poszło w drugim secie finału, gdy pokonał Rosjanina 6:2 i pewnie wywalczył tytuł. Smakuje on o tyle lepiej, że 11 stycznia Daniel Michalski świętował swoje 22. urodziny. Turniej w Kairze był pierwszym startem młodego Polaka w tym sezonie. 

Daniel Michalski – Andrey Chepelev  2:0 (7:6, 6:2)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...