STS KOD PROMOCYJNY

Daniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisDaniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Kolejny sukces odniósł 22-letni Daniel Michalski. Tym razem młody Polak wygrał turniej M15 Kair 3, co było już jego 25. zwycięstwem z rzędu w turniejach ITF rangi M15. Dzięki wygranej w Egipcie zanotuje znaczny awans w rankingu ATP (nawet o 50 miejsc lub więcej). Obecnie Polak zajmuje w nim 422. lokatę. 

Dwusetowe starcie z niżej notowanym Austriakiem

Finałowym rywalem Daniela Michalskiego był 25-letni Austriak David Pichler, który w rankingu ATP zajmuje 590. miejsce. W związku z tym jeszcze przed meczem w roli faworyta stawiany był Polak. Michalski znajduje się ostatnio w dobrej formie, co potwierdził to w tym meczu. 

Tylko pierwsze fragmenty były bardzo wyrównane. Przy stanie 3:4 w pierwszym secie Polak odrobił stratę przełamania i ostatecznie wygrał 6:4. Jeszcze szybciej pokonał swojego rywala w drugim secie, który zakończył się wynikiem 6:3. W ostatnich tygodniach 2021 roku oraz na początku obecnego roku, Daniel Michalski imponuje formą i stopniowo buduje swoją pozycję w rankingu ATP, dzięki grze w turniejach niższej rangi. 

Daniel Michalski – David Pichler    2:0 (6:4, 6:3)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...