Daniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Strona głównaTenisDaniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Kolejny sukces odniósł 22-letni Daniel Michalski. Tym razem młody Polak wygrał turniej M15 Kair 3, co było już jego 25. zwycięstwem z rzędu w turniejach ITF rangi M15. Dzięki wygranej w Egipcie zanotuje znaczny awans w rankingu ATP (nawet o 50 miejsc lub więcej). Obecnie Polak zajmuje w nim 422. lokatę. 

Dwusetowe starcie z niżej notowanym Austriakiem

Finałowym rywalem Daniela Michalskiego był 25-letni Austriak David Pichler, który w rankingu ATP zajmuje 590. miejsce. W związku z tym jeszcze przed meczem w roli faworyta stawiany był Polak. Michalski znajduje się ostatnio w dobrej formie, co potwierdził to w tym meczu. 

Tylko pierwsze fragmenty były bardzo wyrównane. Przy stanie 3:4 w pierwszym secie Polak odrobił stratę przełamania i ostatecznie wygrał 6:4. Jeszcze szybciej pokonał swojego rywala w drugim secie, który zakończył się wynikiem 6:3. W ostatnich tygodniach 2021 roku oraz na początku obecnego roku, Daniel Michalski imponuje formą i stopniowo buduje swoją pozycję w rankingu ATP, dzięki grze w turniejach niższej rangi. 

Daniel Michalski – David Pichler    2:0 (6:4, 6:3)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...