Daniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Strona głównaTenisDaniel Michalski z kolejnym tytułem M15 w Kairze

Kolejny sukces odniósł 22-letni Daniel Michalski. Tym razem młody Polak wygrał turniej M15 Kair 3, co było już jego 25. zwycięstwem z rzędu w turniejach ITF rangi M15. Dzięki wygranej w Egipcie zanotuje znaczny awans w rankingu ATP (nawet o 50 miejsc lub więcej). Obecnie Polak zajmuje w nim 422. lokatę. 

Dwusetowe starcie z niżej notowanym Austriakiem

Finałowym rywalem Daniela Michalskiego był 25-letni Austriak David Pichler, który w rankingu ATP zajmuje 590. miejsce. W związku z tym jeszcze przed meczem w roli faworyta stawiany był Polak. Michalski znajduje się ostatnio w dobrej formie, co potwierdził to w tym meczu. 

Tylko pierwsze fragmenty były bardzo wyrównane. Przy stanie 3:4 w pierwszym secie Polak odrobił stratę przełamania i ostatecznie wygrał 6:4. Jeszcze szybciej pokonał swojego rywala w drugim secie, który zakończył się wynikiem 6:3. W ostatnich tygodniach 2021 roku oraz na początku obecnego roku, Daniel Michalski imponuje formą i stopniowo buduje swoją pozycję w rankingu ATP, dzięki grze w turniejach niższej rangi. 

Daniel Michalski – David Pichler    2:0 (6:4, 6:3)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Co czeka siatkarzy w 2023?

Za nami emocjonujący rok w wykonaniu reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce. Siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia zostali wicemistrzami świata oraz zdobyli brąz Ligi...