STS KOD PROMOCYJNY

Drabinka turnieju Miami Open 2022. Kolejne wyzwania przed Igą Świątek!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisDrabinka turnieju Miami Open 2022. Kolejne wyzwania przed Igą Świątek!

Iga Świątek będzie kontynuować występy w USA. Po triumfie w Indian Wells, Polka przeniesie się na Florydę, gdzie weźmie udział w Miami Open 2022. Oprócz niej w turnieju wystąpi także inna reprezentanta Polski – Magda Linette.

Przenosiny na Florydę

Dopiero co zakończył się turniej Indian Wells, a najlepsze tenisistki na świecie już przenoszą się na Florydę, by wziąć udział w Miami Open 2022. To kolejny turniej o randze WTA 1000. Przypomnijmy, że w Kalifornii triumfowała Iga Świątek. Zwycięstwo pozwoliło 20-letniej Polce awansować na 2. lokatę w światowym rankingu.

Świątek weźmie udział także w imprezie w Miami. To nie jedyna nasza reprezentantka. Oprócz niej w turnieju wystąpi Magda Linette, której losy będziemy śledzić. Znana jest już turniejowa drabinka. Znalazło się w niej 96 nazwisk, z czego 32 tenisistki przystąpią do rywalizacji od drugiej rundy.

20-latka z Raszyna została rozstawiona z numerem drugim i w I rundzie otrzymała wolny los. Jej pierwszą rywalką będzie zawodniczka z eliminacji lub Viktorija Golubić, którą Iga pokonała w lutym w Dosze. Linette natomiast zmierzy się na inaugurację z Chinką Qinwen Zheng. Jeśli ją pokona, na jej drodze stanie rozstawiona z ósemką Ons Jabeur.

Najwyżej rozstawioną tenisistką podczas Miami Open 2022 jest Aryna Sabalenka.

Linette rozegra swoje spotkanie we wtorek lub środę (I runda), natomiast Świątek będziemy mogli oglądać w czwartek lub piątek (II runda).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...