Strona głównaTenisDrugie zwycięstwo Macieja Rajskiego z Carlosem Lopezem Montagud w ciągu kilku dni

Polski tenisista Maciej Rajski po raz drugi w ciągu kilku dni wygrał z Hiszpanem Carlosem Lopezem Montagud. Tym razem tenisiści zmierzyli się w pierwszej rundzie turnieju M15 Antalya 2, gdzie 30-letni Polak pokonał 2:0 wyżej notowanego Hiszpana.

Wyrównany mecz i zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem

Maciej Rajski bierze udział w kolejnym turnieju w Turcji w tym roku. W poprzednim tygodniu również w pierwszej rundzie zmierzył się z Carlosem Lopezem Montagud i wygrał w trzech setach. Tym razem do zwycięstwa potrzebował dwóch setów, które zakończyły się wynikiem 6:4, 6:4. Doświadczony Polak zajmuje dopiero 827. miejsce w rankingu ATP, a dla porównania jego ostatni rywal z Hiszpanii jest w tym rankingu na 639. miejscu. Turniej rozgrywany w tureckiej Antalyi jest jednym z turniejów tenisowych niższej rangi, w których udział biorą tenisiści zajmujący odległe miejsca w rankingu.

Maciej Rajski – Carlos Lopez Montagud    2:0 (6:4, 6:4)