STS KOD PROMOCYJNY

Finał W25 Monastir 3 nie dla Mai Chwalińskiej. Nieoczekiwana porażka z Katherine Sebov z Kanady

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFinał W25 Monastir 3 nie dla Mai Chwalińskiej. Nieoczekiwana porażka z Katherine...

Niestety Maja Chwalińska nie awansowała do swojego drugiego finału z rzędu podczas turniejów ITF rozgrywanych w Tunezji. Tym razem w półfinale turnieju W25 Monastir 3 musiała uznać wyższość 23-letniej Kanadyjki Katherine Sebov. To nieoczekiwana porażka, ponieważ to polska zawodniczka była faworytką bukmacherów. 

Zadecydował pierwszy set

W rankingu WTA obie tenisistki zajmują podobne lokaty. Polka plasuje się na 336, a Kanadyjka na 348 miejscu. Biorąc pod uwagę ostatnie występy obu tenisistek, to 20-letnia Polka wydawała się być nieznaczną faworytką. O wyniku meczu przesądził pierwszy, niezwykle wyrównany set. Ostatecznie zakończył się w tie-breaku, a Kanadyjka wygrała go 7:6. Po tej porażce z Polki zeszło powietrze i bardzo trudno było jej wskoczyć na właściwe tory. W drugim secie nie zdobyła choćby gema i ostatecznie swoją przygodę z turniejem skończyła na półfinale. Mecz w Tunezji był drugim starciem w historii pomiędzy tymi zawodniczkami. W listopadzie ubiegłego roku w czeskim Jabłońcu lepsza okazała się Maja Chwalińska. 

Maja Chwalińska – Katherine Sebov        0:2 (6:7, 0:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Biało-czerwone wątki w futbolu, czyli Polacy w NFL

Futbol, w Europie i Polsce kojarzy się wyłącznie z piłką nożną. W Stanach Zjednoczonych futbol jest wielbiony, ale chodzi oczywiście o futbol amerykański. Nowy...