Hubert Hurkacz powalczy o finał turnieju ATP w Dubaju. Zagra z Rosjaninem Andriejem Rublowem

Strona głównaTenisHubert Hurkacz powalczy o finał turnieju ATP w Dubaju. Zagra z Rosjaninem...

Znakomicie w turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spisuje się Hubert Hurkacz. Nasz najlepszy tenisista awansował już do półfinału, w którym zmierzy się z reprezentantem Rosji Andriejem Rublowem. Delikatnym faworytem wydaje się być rozstawiony z numerem 2. Rosjanin, jednak historia ich pojedynków jest na korzyść Polaka, który wygrał dotychczasowe dwa spotkania. Półfinał turnieju ATP 500 w Dubaju odbędzie się w piątek 25 lutego. 

Podtrzymać dobrą serię z Rublowem

Do tej pory obaj tenisiści w turniejach rangi ATP spotykali się dwukrotnie. Za każdym razem lepszy okazywał się Polak. Do pierwszego pojedynku między nimi doszło w turnieju ATP 1000 w Rzymie w 2020 roku, gdzie w 1/16 Polak wygrał po trzech emocjonujących setach. Drugi mecz miał miejsce w ubiegłym roku w turnieju ATP 1000 w Miami, gdzie w dwóch setach dość szybko wygrał Polak. Następnie Hubert Hurkacz sięgnął po końcowy triumf w turnieju, co jest jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze. 

Warunki fizyczne po stronie Polaka

Obaj tenisiści urodzili się w 1997 roku, więc w półfinale dojdzie do starcia rówieśników. O rok wcześniej w zawodowym tenisie zadebiutował Rosjanin, który do tej pory wygrał 9 turniejów rangi ATP. Aktualnie plasuje się na 7. miejscu w rankingu ATP, a najwyżej był na 5. pozycji. Po drugiej stronie siatki stanie Hubert Hurkacz, który zajmuje 11. miejsce w rankingu, a najwyżej był w nim na 9. miejscu. Polak na swoim koncie ma 4 wygrane turnieje ATP. Lepsze warunki fizyczne ma Hubert Hurkacz, co na pewno będzie chciał wykorzystać na korcie i zepchnąć rywala do defensywy. 

Droga do półfinału 

Polak w drodze do półfinału pokonał Kazacha Alexandra Bublika, Słowaka Alexa Molcana i Włocha Jannika Sinnera. Wszystkie spotkania skończyły się bez straty seta przez Huberta Hurkacza. Rosjanin w drodze do półfinału stracił dwa sety, a pokonał takich zawodników jak: Daniel Evans (Wielka Brytania), Soonwoo Kwon (Korea Południowa) i Mackenzie McDonald (USA). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...