STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz przegrał w 2 rundzie turnieju w Rotterdamie. Sensacyjna porażka z Lorenzo Musettim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz przegrał w 2 rundzie turnieju w Rotterdamie. Sensacyjna porażka z...

Niestety dość sensacyjnie już na drugiej rundzie swój udział w turnieju ATP 500 w Rotterdamie zakończył Hubert Hurkacz, który rozstawiony był z numerem 4. Faworyzowany Polak przegrał z zajmującym 63. miejsce w rankingu ATP Włochem Lorenzo Musettim. Porażka jest o tyle nieoczekiwana, że jeszcze kilka dni temu Włocha pokonał Kamil Majchrzak. 

Problemy Polaka

Zdecydowanym faworytem meczu drugiej rundy turnieju ATP w Rotterdamie był Hubert Hurkacz. Bardziej doświadczony Polak zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP i w tym turnieju rozstawiony był z numerem 4. W pierwszej rundzie po wyrównanym starciu pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę. Tym razem trafił na 19-letniego Włocha Lorenzo Musettiego. Już pierwszy gem meczu był zapowiedzią zbliżających się problemów Polaka, który oddał swój serwis. Podobna sytuacja miała miejsce w 9. gemie i pierwszy set zakończył się zwycięstwem Włocha 6:3. Co ciekawe, Polak w tym czasie miał tylko jedną szansę na przełamanie serwisu rywala. 

Dużo bardziej wyrównany był drugi set, w którym obaj tenisiści z małymi problemami wygrywali swoje gemy serwisowe. Kluczowy okazał się 11. gem, w którym Hurkaczowi w końcu udało się odebrać serwis niżej notowanemu rywalowi. Chwilę później swoje podanie Polak wygrał do 0 i całego seta 7:5. O wszystkim miał zadecydować trzeci set. Ten rozpoczął się dość spokojnie i ponownie obaj tenisiści wygrywali swój serwis, jednak tym razem bez większych problemów. Kluczowy okazał się jednak 8. gem, w którym Włoch przełamał Polaka, a następnie szybko wykorzystał swoją pierwszą piłkę meczową i zakończył spotkanie zwycięstwem 2:1. W całym trzecim secie mieliśmy tylko jeden breakpoint. Polak w turnieju w Rotterdamie wystartował także w deblu w parze z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Alissimem. Tam dotarł do drugiej rundy. 

Hubert Hurkacz – Lorenzo Musetti    1:2    (3:6, 7:5, 3:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...