STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz zagra w turnieju deblowym. Stworzy duet z Jannikiem Sinnerem z Włoch

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz zagra w turnieju deblowym. Stworzy duet z Jannikiem Sinnerem z...

Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz rozpoczyna turniej ATP 500 w Dubaju, gdzie zdecydował się zarówno na udział w rozgrywkach singlistów, jak i w grze podwójnej. Tym razem Polak stworzy duet z Włochem Jannikiem Sinnerem, czyli jednym z czołowych singlistów świata. W pierwszej rundzie polsko-włoski duet trafił na parę kwalifikantów Alexandra Bublika z Kazachstanu i Altuga Celikbileka z Turcji. Co ciekawe Polak z Kazachem zagra także w pierwszej rundzie turnieju singlowego. 

Hurkacz i Sinner faworytami meczu

Faworytami meczu pierwszej rundy są Hubert Hurkacz i Jannik Sinner. Polak zajmuje obecnie 11. miejsce w rankingu singlowym ATP, a w deblu plasuje się na 78. miejscu, choć pod koniec ubiegłego roku był już nawet na 44. Jego deblowy partner zajmuje 10. miejsce w rankingu singlowym ATP, a w deblu jest na 127. miejscu. Obaj tenisiści stawiają przede wszystkim na karierę singlową, choć mają już sporo doświadczenia w grze podwójnej. Po drugiej stronie siatki staną Alexander Bublik i Altug Celikbilek. Pierwszy z nich jest na 72. miejscu w rankingu deblowym ATP, czyli nieco wyżej niż Polak. Zdecydowanie słabszym ogniwem tej pary powinien być 25-letni Turek, który obecnie zajmuje dopiero 420. miejsce w rankingu deblowym, a najwyżej był na 255. miejscu. 

Spotkanie pierwszej rundy debla zaplanowano na poniedziałek 21 lutego. Będzie to dopiero pierwszy pojedynek pomiędzy tymi parami w historii. Hubert Hurkacz ostatni raz grał wspólnie z Jannikiem Sinnerem w sierpniu ubiegłego roku. Dla porównania ich rywale w Dubaju wystartowali wspólnie w deblu po raz pierwszy w historii i udanie przebrnęli kwalifikacje, dzięki czemu pojawili się w drabince głównej turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships.

Mocno obsadzony turniej

Turniej ATP 500 w Dubaju jest prestiżowy i ma pulę nagród blisko 3 miliony dolarów, dlatego na starcie pojawią się czołowe pary deblowe świata. Cztery najwyżej rozstawione pary deblowe to:

  • 1. Nikola Mektić i Mate Pavić (Chorwacja);
  • 2. Rajeev Ram (USA) i Joe Salisbury (Wielka Brytania);
  • 3. John Peers (Australia) i Filip Polasek (Słowacja);
  • 4. Tim Puetz (Niemcy) i Michael Venus (Nowa Zelandia). 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...