Hubert Hurkacz zagra w turnieju deblowym. Stworzy duet z Jannikiem Sinnerem z Włoch

Strona głównaTenisHubert Hurkacz zagra w turnieju deblowym. Stworzy duet z Jannikiem Sinnerem z...

Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz rozpoczyna turniej ATP 500 w Dubaju, gdzie zdecydował się zarówno na udział w rozgrywkach singlistów, jak i w grze podwójnej. Tym razem Polak stworzy duet z Włochem Jannikiem Sinnerem, czyli jednym z czołowych singlistów świata. W pierwszej rundzie polsko-włoski duet trafił na parę kwalifikantów Alexandra Bublika z Kazachstanu i Altuga Celikbileka z Turcji. Co ciekawe Polak z Kazachem zagra także w pierwszej rundzie turnieju singlowego. 

Hurkacz i Sinner faworytami meczu

Faworytami meczu pierwszej rundy są Hubert Hurkacz i Jannik Sinner. Polak zajmuje obecnie 11. miejsce w rankingu singlowym ATP, a w deblu plasuje się na 78. miejscu, choć pod koniec ubiegłego roku był już nawet na 44. Jego deblowy partner zajmuje 10. miejsce w rankingu singlowym ATP, a w deblu jest na 127. miejscu. Obaj tenisiści stawiają przede wszystkim na karierę singlową, choć mają już sporo doświadczenia w grze podwójnej. Po drugiej stronie siatki staną Alexander Bublik i Altug Celikbilek. Pierwszy z nich jest na 72. miejscu w rankingu deblowym ATP, czyli nieco wyżej niż Polak. Zdecydowanie słabszym ogniwem tej pary powinien być 25-letni Turek, który obecnie zajmuje dopiero 420. miejsce w rankingu deblowym, a najwyżej był na 255. miejscu. 

Spotkanie pierwszej rundy debla zaplanowano na poniedziałek 21 lutego. Będzie to dopiero pierwszy pojedynek pomiędzy tymi parami w historii. Hubert Hurkacz ostatni raz grał wspólnie z Jannikiem Sinnerem w sierpniu ubiegłego roku. Dla porównania ich rywale w Dubaju wystartowali wspólnie w deblu po raz pierwszy w historii i udanie przebrnęli kwalifikacje, dzięki czemu pojawili się w drabince głównej turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships.

Mocno obsadzony turniej

Turniej ATP 500 w Dubaju jest prestiżowy i ma pulę nagród blisko 3 miliony dolarów, dlatego na starcie pojawią się czołowe pary deblowe świata. Cztery najwyżej rozstawione pary deblowe to:

  • 1. Nikola Mektić i Mate Pavić (Chorwacja);
  • 2. Rajeev Ram (USA) i Joe Salisbury (Wielka Brytania);
  • 3. John Peers (Australia) i Filip Polasek (Słowacja);
  • 4. Tim Puetz (Niemcy) i Michael Venus (Nowa Zelandia). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jak opakować wydarzenia sportowe? O organizacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polska imprezami sportowymi stoi - to prawda, bowiem w wielu dyscyplinach nasz kraj jest mocno ceniony przez europejskie i światowe federacje. Ale czy na...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...