Wielkie emocje. Iga Świątek w trzech setach pokonała Noskovą

Strona głównaTenisWielkie emocje. Iga Świątek w trzech setach pokonała Noskovą

Nie było łatwo. Iga Świątek po zaciętym boju pokonała w trzech setach Czeszkę Lindę Noskovą i zameldowała się w IV rundzie turnieju Miami Open. Spotkanie było bardzo zacięte i potrwało blisko trzy godziny. Polka przegrywała już 0:1 w setach, jednak zdołała to odwrócić. Dzięki temu awansowała do kolejnej rundy turnieju rangi WTA 1000 w Stanach Zjednoczonych. Tam zagra z Rosjanką Jelateriną Aleksandrową.

Blisko trzygodzinny bój Igi Świątek

Był to już trzeci mecz Igi Świątek (1. WTA) z Lindą Noskovą (31. WTA) w tym sezonie. Najpierw Czeszka wyeliminowała Polkę z wielkoszlemowego Australian Open. Później Iga Świątek zrewanżowała się w Indian Wells, gdzie następnie sięgnęła po tytuł. Teraz obie mierzyły się w III rundzie Miami Open. Spotkanie lepiej rozpoczęła Iga Świątek. W pierwszej partii prowadziła już 2:0 i 5:2 z przewagą przełamania. Wtedy Czeszka zanotowała kapitalny powrót. Odrobiła straty i doszło do tie-breaka. W nim Noskova wygrała 9:7.

Iga Świątek znalazła się w trudnym położeniu. Nie mogła już sobie pozwolić na żaden błąd. W drugiej partii Polka prowadziła od początku do końca. Znów szybko zbudowała przewagę dwóch przełamań i było 5:1. Wówczas Czeska odrobiła częściowo straty, jednak seta to Świątek wygrała 6:4. W trzecim secie oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. W piątym gemie Polka odebrała rywalce serwis. Później kontrolowała przebieg gry i wygrała 6:4. Po blisko trzygodzinnym boju pokonała Noskovą i awansowała do IV rundy Miami Open. Pozostaje w grze o kolejny tytuł w tym sezonie.

Iga Świątek (Polska, 1) – Linda Noskova (Czechy, 26) 6:7(7), 6:4, 6:4

Jekaterina Aleksandrowa kolejną rywalką Igi Świątek

Iga Świątek poznała już swoją kolejną rywalkę. W IV rundzie Miami Open zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (16. WTA). W tym roku rywalizowały ze sobą w Dosze, gdzie Polka wygrała w dwóch setach, a następnie zwyciężyła w całym turnieju. Do tej pory Iga Świątek czterokrotnie grała z Aleksandrową i jej bilans to 3:1. Liczymy na to, że w Miami go poprawi i awansuje do ćwierćfinału turnieju. Polka powiększa swoją przewagę w rankingu WTA, ponieważ jej główna rywalka Białorusinka Aryna Sabalenka odpadła już z turnieju.