Iga Świątek pokonała Emmę Raducanu i jest w półfinale turnieju w Stuttgarcie

Strona głównaTenisIga Świątek pokonała Emmę Raducanu i jest w półfinale turnieju w Stuttgarcie

Iga Świątek odniosła 10. zwycięstwo z rzędu w turnieju w Stuttgarcie. W ćwierćfinale turnieju rangi WTA 500 w dwóch setach pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 7:6(2), 6:3. Wyrównany był zwłaszcza pierwszy set. W drugim kontrolę przejęła Polka i odniosła pewne zwycięstwo. Tym samym kroczy po obronę tytułu w turnieju, który wygrywała dwa razy z rzędu. W półfinale jej rywalką będzie Kazaszka Jelena Rybakina.

Kolejna wygrana Świątek w Stuttgarcie

Są turnieje, w których konkretne tenisistki czują się jak ryba w wodzie. Tak jest w przypadku Igi Świątek (1. WTA) i zmagań w Stuttgarcie. Polka triumfowała w dwóch ostatnich edycjach Porsche Tennis Grand Prix i w tym roku celuje w kolejne zwycięstwo. Zawody rozpoczęła od II rundy, gdzie bez większych problemów pokonała Belgijkę Elise Mertens (30. WTA). W ćwierćfinale mierzyła się z Brytyjką Emmą Raducanu (303. WTA), która wcześniej nieoczekiwanie pokonała Czeszkę Lindę Noskovą (31. WTA).

Ćwierćfinałowe spotkanie było wyrównane. Jako pierwsza przełamała Brytyjka. Po chwili oglądaliśmy przełamanie zwrotne. Później obie ustabilizowały swoje podanie i pewnie wygrywały gemy serwisowe. Doszło do tie-breaka. Ten był prawdziwym popisem Polki, która szybko wyszła na 4:0. Później kontrolowała grę i wygrała 7:2. Uskrzydlona wygraną w premierowej odsłonie poszła za ciosem. W drugim secie szybko przełamała i wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Drugie przełamanie przyszło w dziewiątym gemie i Iga Świątek wygrała 6:3. Po ponad dwóch godzinach walki zameldowała się w półfinale turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Po raz czwarty w karierze pokonała Emmę Raducanu.

Iga Świątek (Polska, 1) – Emma Raducanu (Wielka Brytania) 7:6(2), 6:3

Rybakina rywalką Polki w walce o finał

W walce o finał Iga Świątek zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną (4. WTA). Mecze tych zawodniczek zawsze dostarczają kibicom wielu emocji. Po raz ostatni obie rywalizowały w lutym w Dosze, gdzie w dwóch setach wygrała Polka. Łącznie w cyklu WTA grały ze sobą pięciokrotnie i lepszy bilans ma Rybakina, która wygrała trzy mecze. Liczymy na to, że tym razem górą będzie Iga Świątek i zachowa szansę na trzeci triumf w Porsche Tennis Grand Prix z rzędu. Zawody w Stuttgarcie rozpoczynają przygotowania Polki do obrony wielkoszlemowego tytułu Roland Garros