Zheng bez szans ze Świątek. Polska w półfinale United Cup

Strona głównaTenisZheng bez szans ze Świątek. Polska w półfinale United Cup

Iga Świątek pewnie pokonała Chinkę Qinwen Zheng i zapewniła Polsce awans do turnieju United Cup 2024 rozgrywanego w Australii. Liderka światowego rankingu wygrała w dwóch setach i po raz piąty w karierze pokonała Zheng. W ten sposób biało-czerwoni odnieśli spory sukces i zagrają o awans do wielkiego finału. Do zakończenia meczu z Chińczykami pozostało jeszcze starcie mikstów, w którym wystąpią Katarzyna Piter i Jan Zieliński.

Rozpędzona Iga Świątek wprowadza Polskę do półfinału

Od początku turnieju United Cup 2024 w Australii Iga Świątek (1. WTA) spisuje się znakomicie. W dotychczasowych meczach nie straciła jeszcze seta, pokonując kolejno Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (11. WTA) i Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo (53. WTA). Teraz chciała pójść za ciosem i pokonać kolejną rywalkę Chinkę Qinwen Zheng (14. WTA). Dałoby to Polsce awans do półfinału turnieju. Do tej pory grały ze sobą czterokrotnie i zawsze wygrywała Polka.

Przed meczem Polacy prowadzili 1:0 po zwycięstwie Huberta Hurkacza. Spotkanie tenisistek lepiej rozpoczęła Chinka, która od razu przełamała Igę Świątek i wyszła na 2:0. Później oglądaliśmy koncert w wykonaniu najlepszej tenisistki na świecie. Pewnie wygrała sześć kolejnych gemów i zamknęła seta 6:2. W drugiej partii od razu przełamała i było 3:0. Chinka zdołała doprowadzić do wyrównania, jednak końcówka znów należała do reprezentantki Polski. Iga Świątek wygrała 6:3 i zapewniła Polsce awans do półfinału United Cup 2024

Iga Świątek – Qinwen Zheng 6:2, 6:3

Mikst na zakończenie rywalizacji

Biało-czerwoni są już pewni awansu. Na zakończenie meczu z Chinami zobaczymy jeszcze stracie par mieszanych. W nim polski duet stworzą Katarzyna Piter i Jan Zieliński, dla których będzie to pierwsza szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności w United Cup 2024. Po drugiej stronie kortu staną Xiaodi You i Fajing Sun. Wynik tego meczu nie wpłynie na losy całej rywalizacji. Liczymy na to, że biało-czerwoni pójdą za ciosem i wygrają z Chińczykami 3:0.