Świetny mecz Hurkacza. Polska bliżej półfinału United Cup

Strona głównaTenisŚwietny mecz Hurkacza. Polska bliżej półfinału United Cup

Hubert Hurkacz świetnie rozpoczął mecz Polska – Chiny w ćwierćfinale turnieju United Cup. Reprezentant Polski w dwóch setach pokonał Zhizhen Zhanga i wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Huberta Hurkacza. Po nim na korcie pojawi się Iga Świątek, której zadaniem będzie pokonanie Qinwen Zheng. Jeżeli to się uda, to biało-czerwoni awansują do półfinału.

Pewne zwycięstwo Hurkacza z niewygodnym rywalem

Ćwierćfinałowe starcie w barwach Polski rozpoczął Hubert Hurkacz (9. ATP). Mierzył się z Chińczykiem Zhizhen Zhangiem (58. ATP). Pod koniec ubiegłego sezonu grali ze sobą dwukrotnie i odnieśli po jednym zwycięstwie. Tym samym pojedynek w Australii zapowiadał się bardzo ciekawie. W dwóch wcześniejszych meczach w United Cup Hubert Hurkacz pokonał Brazylijczyka Thiago Seybotha Wilda i przegrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną

Lepiej w mecz wszedł Polak. Przełamał przy pierwszej okazji i szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, broniąc wcześniej jednego breakpointa. Do końca partii nic nieoczekiwanego się nie wydarzyło i Polak pewnie wygrał 6:3. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Zawodnik z Azji od początku grał bardziej uważnie i tym razem nie pozwolił Polakowi na szybkie przełamanie. Te przyszło dopiero w siódmym gemie. Chwilę później Hubert Hurkacz wyszedł na 5:3. Do końca spotkania grał bardzo uważnie i wygrał je 6:4. W całym drugim secie Zhizhen Zhang nie miał ani jednej szansy na odebranie Polakowi serwisu. Dzięki temu biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 1:0 i zbliżyli się do awansu do półfinału prestiżowego turnieju United Cup.

Hubert Hurkacz – Zhizhen Zhang 6:3, 6:4

Czas na Igę Świątek

Jako druga w polskich barwach na korcie pojawi się Iga Świątek (1. WTA). Jej rywalką będzie Qinwen Zheng (14. WTA). Do tej pory obie mierzyły się czterokrotnie i za każdym razem wygrywała Polka. Jeżeli to się powtórzy, to Iga Świątek zapewni naszej reprezentacji awans do półfinału United Cup. Wówczas wynik miksta będzie bez znaczenia. Do tej pory Iga Świątek w Australii spisuje się znakomicie i pokonała już Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo