Półfinałowa porażka. Jan Zieliński nie zagra w finale debla w Adelajdzie

Strona głównaTenisPółfinałowa porażka. Jan Zieliński nie zagra w finale debla w Adelajdzie

Jan Zieliński i Hugo Nys stoczyli zacięty bój w półfinale turnieju deblowego Adelaide International. Niestety przegrali i nie zagrają w wielkim finale. Polsko-monakijski duet w trzech setach przegrał z  rozstawionymi z trójką Amerykaninem Rajeevem Ramem oraz Brytyjczykiem Joe Salisburym. Dla Zielińskiego i Nysa był to pierwszy mecz w Adelajdzie, ponieważ dwa poprzednie wygrali walkowerami.

Ostatnie przetarcie przed Australian Open. Zieliński i Nys zagrali w półfinale

Poprzedni sezon był bardzo udany dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa z Monako. Do ostatnich tygodni walczyli o awans do turnieju ATP Finals. Ostatecznie trochę im zabrakło. Teraz rozpoczęli kolejny cykl zmagań ATP.  Jan Zieliński na początku stycznia brał jeszcze udział w reprezentacyjnym turnieju United Cup, gdzie Polacy doszli do finału. Później pozostał w Australii i wspólnie z Hugo Nysem wziął udział w zawodach Adelaide International. Bez gry awansowali do półfinału, ponieważ zarówno w 1/8 finału, jak i w ćwierćfinale ich rywali oddawali mecze walkowerami.

Jan Zieliński i Hugo Nys w Adelajdzie grali jako turniejowa piątka. W półfinale mierzyli się z wyżej notowanymi i rozstawionymi z trójką Amerykaninem Rajeevem Ramem oraz Brytyjczykiem Joe Salisburym. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pierwszego seta w tie-breaku wygrali rywale. W drugiej partii role się odwróciły. Długo zapowiadało się na kolejnego tie-breaka. Ostatecznie w 11. gemie polsko-monakijska para przełamała i chwilę później wygrała partię 7:5. O awansie do finału decydował super tie-break. Tego lepiej rozpoczęli Amerykanin i Brytyjczyk. Szybko wyszli na 7:2 i kontrolowali przebieg gry. Skończyło się 10:6. W ten sposób Jan Zieliński i Hugo Nys pożegnali się z turniejem Adelaide International.

Rajeev Ram (USA, 3) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 3) – Jan Zieliński (Polska, 5) / Hugo Nys (Monako, 5) 7:6 (7-4), 5:7, 10-6

Czas na Australian Open

Teraz przed Janem Zielińskim i Hugo Nysem jeden z kluczowych startów w tym sezonie. Mowa o turnieju wielkoszlemowym Australian Open 2024 w Melbourne. Przed rokiem polsko-monakijski duet dotarł do finału i w tym roku będzie bronił dużej liczby punktów. O powtórzenie tego wyniku będzie trudno, jednak Zielińskiego i Nysa stać na walkę o trofeum.