Jan Zieliński i Szymon Walków w ćwierćfinale turnieju ATP w Marsylii

Strona głównaTenisJan Zieliński i Szymon Walków w ćwierćfinale turnieju ATP w Marsylii

Bardzo dobrze zmagania deblowe rozpoczęli Jan Zieliński i Szymon Walków w turnieju ATP 250 Open 13 Provence we francuskiej Marsylii. Polacy w meczu pierwszej rundy pewnie pokonali Romaina Arneodo z Monako oraz Andrieja Wasilewskija z Białorusi i zameldowali się w ćwierćfinale turnieju. Tym samym udanie zrehabilitowali się za porażkę już w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w indyjskim Pune.

Kontrola meczu od pierwszych piłek

Faworytami ekspertów i bukmacherów byli Polacy i było to widać już od pierwszych piłek meczu. Pierwszego gema meczu wygrali rywale biało-czerwonych, a następnie pięć kolejnych gemów wygrali Jan Zieliński i Szymon Walków. Do końca seta nie oddali już przewagi dwukrotnego przełamania i zakończyli go wynikiem 6:2, wykorzystując trzecią piłkę setową. We wcześniejszym gemie rywalom udało się obronić dwie piłki setowe. Dużo bardziej wyrównany początek miał drugi set, jednak od wyniku 2:1 dla pary z Monako i BIałorusi, kolejne gemy wygrywali już tylko Polacy. Ostatecznie po dwóch przełamaniach i wygraniu pierwszej piłki meczowej zakończyli drugiego seta 6:2 i cały mecz wygrali 2:0. Spotkanie potrwało niewiele ponad 50 minut i był to pierwszy mecz w historii pojedynków pomiędzy tymi parami deblowymi.

Jan Zieliński/Szymon Walków – Romain Arneodo/Andriej Wasilewskij     2:0 (6:2, 6:2)

Z kim zagrają Polacy w ćwierćfinale?

W ćwierćfinale turnieju w Marsylii Jan Zieliński i Szymon Walków mogą trafić na parę gospodarzy, którzy rozstawieni są z numerem 1. Mecz pierwszej rundy, który wyłoni przeciwników dla Polaków, zostanie rozegrany w środę 16 lutego. Zdecydowanymi faworytami będą Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut, którzy zmierzą się z Francuzem Hugo Gastonem oraz Duńczykiem Holgerem Vitusem Nodskovem Rune. Niezależnie od rozstrzygnięcia tego spotkania, Polacy nie będą faworytami pojedynku ćwierćfinałowego, który prawdopodobnie odbędzie się w czwartek 17 lutego.