STS KOD PROMOCYJNY

Jan Zieliński wygrał turniej deblowy w Challengerze ATP 80 Roseto degli Abruzzi we Włoszech

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisJan Zieliński wygrał turniej deblowy w Challengerze ATP 80 Roseto degli Abruzzi...

Duży sukces na włoskich kortach w Roseto degli Abruzzi odniósł polski deblista Jan Zieliński. Zawodnik tym razem wystąpił w parze z Hugo Nysem z Monako. Polsko-monakijski debel okazał się najlepszy w Challengerze rangi ATP 80. Od początku byli uznawani za faworytów, a w turnieju grali jako najwyżej rozstawiona para. Oczywiście musieli to także potwierdzić na korcie, co im się udało, dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo. W turnieju deblowym udział wziął również Karol Drzewiecki, jednak odpadł w pierwszej rundzie. 

Droga Jana Zielińskiego i Hugo Nysa do zwycięstwa

W pierwszej rundzie Jan Zieliński i Hugo Nys trafili na Włochów Francesco Maestrellego i Gabriele Piraino. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się szybkim zwycięstwem pary rozstawionej z numerem 1. Mecz wygrali 2:0 (6:2, 7:5). Kolejnymi przeciwnikami tej pary byli Andrej Martin ze Słowacji i Tristan-Samuel Weissborn z Austrii. Ponownie w dwóch setach wygrali Jan Zieliński i Hugo Nys, jednak spotkanie było bardziej wyrównane. Zakończyło się wynikiem 2:0 (7:5, 6:4). 

W półfinale polsko-monakijski duet trafił na doświadczonych Jozefa Kovalika ze Słowacji i Lukasa Rosola z Czech. Spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak w dwóch setach wygrali faworyci. Pierwszy z nich zakończył się tie-breakiem i grą na przewagi. Wielki finał to pojedynek Jana Zielińskiego i Hugo Nysa z rozstawionymi z dwójką Romanem Jebavym z Czech oraz Philippem Oswaldem z Austrii. Po trzysetowym starciu i wygraniu decydującego tie-breaka lepsi okazali się Polak i reprezentant Monako, którzy zasłużenie wygrali turniej we Włoszech. 

Jan Zieliński / Hugo Nys – Roman Jebavy / Philipp Oswald 2:1 (7:6, 4:6, 10:3)

Karol Drzewiecki odpadł w pierwszej rundzie

W turnieju deblowym Challengera we Włoszech wziął udział również Karol Drzewiecki. Deblowym partnerem Polaka był Hindus Jeevan Nedunchezhiyan. Niestety polsko-hinduski duet nie poradził sobie w pierwszej rundzie z Andrejem Martinem ze Słowacji i Tristanem-Samuelem Weissbornem z Austrii, którzy później przegrali z Janem Zielińskim i Hugo Nysem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...