Jan Zieliński wygrał turniej deblowy w Challengerze ATP 80 Roseto degli Abruzzi we Włoszech

Strona głównaTenisJan Zieliński wygrał turniej deblowy w Challengerze ATP 80 Roseto degli Abruzzi...

Duży sukces na włoskich kortach w Roseto degli Abruzzi odniósł polski deblista Jan Zieliński. Zawodnik tym razem wystąpił w parze z Hugo Nysem z Monako. Polsko-monakijski debel okazał się najlepszy w Challengerze rangi ATP 80. Od początku byli uznawani za faworytów, a w turnieju grali jako najwyżej rozstawiona para. Oczywiście musieli to także potwierdzić na korcie, co im się udało, dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo. W turnieju deblowym udział wziął również Karol Drzewiecki, jednak odpadł w pierwszej rundzie. 

Droga Jana Zielińskiego i Hugo Nysa do zwycięstwa

W pierwszej rundzie Jan Zieliński i Hugo Nys trafili na Włochów Francesco Maestrellego i Gabriele Piraino. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się szybkim zwycięstwem pary rozstawionej z numerem 1. Mecz wygrali 2:0 (6:2, 7:5). Kolejnymi przeciwnikami tej pary byli Andrej Martin ze Słowacji i Tristan-Samuel Weissborn z Austrii. Ponownie w dwóch setach wygrali Jan Zieliński i Hugo Nys, jednak spotkanie było bardziej wyrównane. Zakończyło się wynikiem 2:0 (7:5, 6:4). 

W półfinale polsko-monakijski duet trafił na doświadczonych Jozefa Kovalika ze Słowacji i Lukasa Rosola z Czech. Spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak w dwóch setach wygrali faworyci. Pierwszy z nich zakończył się tie-breakiem i grą na przewagi. Wielki finał to pojedynek Jana Zielińskiego i Hugo Nysa z rozstawionymi z dwójką Romanem Jebavym z Czech oraz Philippem Oswaldem z Austrii. Po trzysetowym starciu i wygraniu decydującego tie-breaka lepsi okazali się Polak i reprezentant Monako, którzy zasłużenie wygrali turniej we Włoszech. 

Jan Zieliński / Hugo Nys – Roman Jebavy / Philipp Oswald 2:1 (7:6, 4:6, 10:3)

Karol Drzewiecki odpadł w pierwszej rundzie

W turnieju deblowym Challengera we Włoszech wziął udział również Karol Drzewiecki. Deblowym partnerem Polaka był Hindus Jeevan Nedunchezhiyan. Niestety polsko-hinduski duet nie poradził sobie w pierwszej rundzie z Andrejem Martinem ze Słowacji i Tristanem-Samuelem Weissbornem z Austrii, którzy później przegrali z Janem Zielińskim i Hugo Nysem. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...