Kacper Żuk wciąż bez zwycięstwa w 2022 roku. Odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Forli 3

Strona głównaTenisKacper Żuk wciąż bez zwycięstwa w 2022 roku. Odpadł w pierwszej rundzie...

Początek 2022 roku nie należy do najlepszych w wykonaniu 22-letniego Kacpra Żuka. Polak najpierw przegrał z Liamem Broady’m w pierwszej rundzie kwalifikacji do Australian Open, a teraz nie dał rady niżej notowanemu Tung-Lin Wu z Tajwanu w pierwszej rundzie Challengera Forli 3. 

Dobre złego początki w wykonaniu Kacpra Żuka

Faworytem tego meczu był rozstawiony w turnieju z numerem 6. Kacper Żuk, który zajmuje 171. miejsce w rankingu ATP. Reprezentant Tajwanu w tym rankingu plasuje się dopiero na 268. miejscu i w turnieju wystąpił dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami — Polak przełamał rywala w pierwszym secie i wygrał tę partię wynikiem 6:4. Niestety były to jedyne dobre dla niego  informacje tego dnia. 


W drugiej i trzeciej partii meczu przewagę zyskał Tung-Lin Wu.  Zarówno w końcówce drugiego, jak i na finiszu trzeciego seta przełamał Żuka i ostatecznie wygrał cały mecz 2:1. W takich okolicznościach Polak pozostaje w tym roku wciąż bez wygranego oficjalnego spotkania, nieustannie szukając przy tym optymalnej formy. Podczas turnieju w Forli wystąpi jednak także  w grze deblowej. 

Kacper Żuk – Tung-Lin Wu    1:2 (6:4, 3:6, 5:7)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...