Kamil Majchrzak i Stefano Travaglia zagrają w turnieju deblowym ATP 250 w Marsylii

Strona głównaTenisKamil Majchrzak i Stefano Travaglia zagrają w turnieju deblowym ATP 250 w...

Kamil Majchrzak zdecydował się na udział w turnieju ATP 250 Open 13 Provence w Marsylii zarówno w singlu, jak i w grze deblowej. W tej drugiej wystąpi w parze z Włochem Stefano Travaglią. Polsko-włoski duet nie będzie faworytem meczu pierwszej rundy, w której trafili na Edourda Rogera-Vasselin z Francji oraz Artema Sitaka z Nowej Zelandii. Spotkanie zaplanowano na wtorek 15 lutego. Tego samego dnia Kamil Majchrzak zagra w singlu z Francuzem Benjaminem Bonzi. 

Trudne zadanie przed Kamilem Majchrzakiem

Kamil Majchrzak od lat stawia przede wszystkim na karierę singlową. Tym razem zdecydował się jednak na występ w grze deblowej. W rankingu deblowym ATP zajmuje dopiero 507. miejsce i start w Marsylii będzie jego pierwszym deblowym występem w 2022 roku. Partnerem deblowym Polaka jest 30-letni Włoch Stefano Travaglia. Zawodnik ten ma większe doświadczenie w grze deblowej, gdzie zajmuje 239 miejsce w rankingu. Po drugiej stronie siatki staną zdecydowanie bardziej utytułowani i renomowani debliści. Edouard Roger-Vasselin zajmuje obecnie 48. miejsce w rankingu deblowym, w którym najwyżej był na 6. miejscu, a w dorobku ma aż 22 tytuły ATP. Nowozelandczyk Artem Sitak zajmuje 127. miejsce w rankingu deblowym i na koncie ma 5 tytułów ATP. 

Turniej ATP 250 Open 13 Provence w Marsylii 

Turniej deblowy w Marsylii jest bardzo mocno rozstawiony. Z numerem 1. rozstawieni są Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Wśród rozstawionych par znajdują się również:

  • 2. Raven Klaasen (Republika Południowej Afryki) i Ben McLachlan (Japonia);
  • 3. Matwe Middelkoop (Holandia) i Andreas Mies (Niemcy);
  • 4. Jonny O’Mara (Wielka Brytania) i David Vega Hernandez (Hiszpania). 

W turnieju deblowym wystąpi także polska para Szymon Walków i Jan Zieliński. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...