Kamil Majchrzak powalczy w turnieju ATP 250 w Marsylii. W pierwszej rundzie zagra z Francuzem Benjaminem Bonzi 

Strona głównaTenisKamil Majchrzak powalczy w turnieju ATP 250 w Marsylii. W pierwszej rundzie...

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla Kamila Majchrzaka, który dotarł m.in. do półfinału turnieju ATP 250 w indyjskim Pune i awansował na 79. miejsce w rankingu ATP. Tym razem 26-letni Polak zagra w turnieju tej samej rangi we francuskiej Marsylii. W pierwszej rundzie zmierzy się z zajmującym 69. miejsce w rankingu ATP Francuzem Benjaminem Bonzi i trudno będzie przed meczem wskazać faworyta. Pierwotnie Polak miał zmierzyć się z Włochem Gianlucą Magerem, jednak w ostatniej chwili doszło do przetasowań w drabince. Spotkanie pierwszej rundy odbędzie się we wtorek 15 lutego. 

Polak z szansami na kolejny dobry występ

Obecnie Kamil Majchrzak zajmuje najwyższą pozycję w rankingu ATP w swojej karierze. W pierwszej rundzie turnieju w Marsylii zagra z rozstawionym z numerem 9. 25-letnim Benjaminem Bonzi. Będzie to drugi w historii pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami. Pierwszy raz spotkali się przed rokiem na kortach trawiastych w Nottingham, gdzie w dwóch setach wygrał Polak. Liczymy na to, że podobnie będzie podczas turnieju halowego Open 13 Provence w Marsylii. 

Kim jest Benjamin Bonzi?

Benjamin Bonzi to zawodnik, który zadebiutował w rozgrywkach ATP w 2015 roku. Obecnie zajmuje 69. miejsce w rankingu ATP i podobnie jak Polak na swoim koncie nie ma jeszcze żadnego triumfu w zawodach tej rangi. Przed kilkoma dniami wygrał niżej notowany Challenger w Cherbourgu. Nieznacznym faworytem najbliższego meczu wydaje się być Francuz, jednak Polaka na pewno stać na zwycięstwo z nim i awans do drugiej rundy. 

Turniej Open 13 Provence z pulą nagród 622,21 tysięcy dolarów

Turniej ATP 250 Open 13 Provence w Marsylii posiada bardzo mocną obsadę. Najwyżej rozstawiony jest Grek Stefanos Tsitsipas (4. miejsce w rankingu ATP, Grecja). Ponadto w turnieju udział wezmą także: Andriej Rublow (7., Rosja), Felix Auger-Aliassime (9., Kanada) i Aslan Karajcew (15., Rosja). Kamil Majchrzak wystąpi także w grze podwójnej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...