Katarzyna Kawa już po korekcji wzroku. Za kilka tygodni chce wrócić na kort

Strona głównaTenisKatarzyna Kawa już po korekcji wzroku. Za kilka tygodni chce wrócić na...

Polska tenisistka Katarzyna Kawa musiała poddać się operacji oczu. Zawodniczka z Krynicy-Zdrój jest już po laserowej korekcji wzorku. Jeszcze w tym roku udało jej się wystartować w dwóch turniejach w Australii, jednak od stycznia nie pojawiała się na zawodowych kortach. Wielce prawdopodobne, że powróci na nie już na przełomie marca i kwietnia. Polka znajduje się na listach startowych turniejów w hiszpańskiej Marbelli i portugalskim Oeiras, gdzie jest na listach rezerwowych. 

Katarzyna Kawa spada w rankingach

Od kilku tygodni Katarzyna Kawa nie gra w turniejach cyklu WTA. To skutkuje jej spadkiem w rankingach. Obecnie nasza tenisistka zajmuje 143. miejsce w rankingu singlowym WTA oraz 98. miejsce w rankingu deblowym. Ostatni lepszy start Katarzyny Kawy miał miejsce w styczniu w turnieju WTA w Melbourne, gdzie doszła do ćwierćfinału debla. Niestety w obu tegorocznych turniejach singlowych odpadała w pierwszych rundach po porażkach z bardziej doświadczoną Japonką Nao Hibino. 

Kilka tygodni na powrót do gry

Katarzyna Kawa daje sobie kilka tygodni na powrót na kort i wznowienie treningów i pierwsze starty w turniejach. Pierwsze wrażenia po zabiegu są bardzo pozytywne. Tenisistka zwraca uwagę m.in. na to, że polepszyła się jej ocena proporcji gry podczas treningów na korcie. Może to być powiew optymizmu i szansa dla Katarzyny Kawy na jeszcze lepsze występy na zawodowych kortach. Swoimi przemyśleniami zawodniczka podzieliła się na profilu facebookowym kliniki.

Gdzie Polka powróci na kort?

W tym momencie wydają się dwa prawdopodobne scenariusze powrotu Katarzyny Kawy na kort. Ten bardziej optymistyczny zakłada start Polki już pod koniec marca w hiszpańskiej Marbelli, gdzie odbędzie się turniej WTA rangi 125. Katarzyna Kawa jest aktualnie 11. rezerwową na liście zgłoszeniowej. Alternatywą pozostaje udział 29-letniej tenisistki w turnieju w Oeiras w Portugalii, który rozpocznie się 4 kwietnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...