STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Kawa już po korekcji wzroku. Za kilka tygodni chce wrócić na kort

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisKatarzyna Kawa już po korekcji wzroku. Za kilka tygodni chce wrócić na...

Polska tenisistka Katarzyna Kawa musiała poddać się operacji oczu. Zawodniczka z Krynicy-Zdrój jest już po laserowej korekcji wzorku. Jeszcze w tym roku udało jej się wystartować w dwóch turniejach w Australii, jednak od stycznia nie pojawiała się na zawodowych kortach. Wielce prawdopodobne, że powróci na nie już na przełomie marca i kwietnia. Polka znajduje się na listach startowych turniejów w hiszpańskiej Marbelli i portugalskim Oeiras, gdzie jest na listach rezerwowych. 

Katarzyna Kawa spada w rankingach

Od kilku tygodni Katarzyna Kawa nie gra w turniejach cyklu WTA. To skutkuje jej spadkiem w rankingach. Obecnie nasza tenisistka zajmuje 143. miejsce w rankingu singlowym WTA oraz 98. miejsce w rankingu deblowym. Ostatni lepszy start Katarzyny Kawy miał miejsce w styczniu w turnieju WTA w Melbourne, gdzie doszła do ćwierćfinału debla. Niestety w obu tegorocznych turniejach singlowych odpadała w pierwszych rundach po porażkach z bardziej doświadczoną Japonką Nao Hibino. 

Kilka tygodni na powrót do gry

Katarzyna Kawa daje sobie kilka tygodni na powrót na kort i wznowienie treningów i pierwsze starty w turniejach. Pierwsze wrażenia po zabiegu są bardzo pozytywne. Tenisistka zwraca uwagę m.in. na to, że polepszyła się jej ocena proporcji gry podczas treningów na korcie. Może to być powiew optymizmu i szansa dla Katarzyny Kawy na jeszcze lepsze występy na zawodowych kortach. Swoimi przemyśleniami zawodniczka podzieliła się na profilu facebookowym kliniki.

Gdzie Polka powróci na kort?

W tym momencie wydają się dwa prawdopodobne scenariusze powrotu Katarzyny Kawy na kort. Ten bardziej optymistyczny zakłada start Polki już pod koniec marca w hiszpańskiej Marbelli, gdzie odbędzie się turniej WTA rangi 125. Katarzyna Kawa jest aktualnie 11. rezerwową na liście zgłoszeniowej. Alternatywą pozostaje udział 29-letniej tenisistki w turnieju w Oeiras w Portugalii, który rozpocznie się 4 kwietnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...