Strona głównaTenisKatarzyna Piter odpadła w półfinale debla. Podsumowanie turnieju WTA w Monterrey

Za nami turniej WTA 250 w meksykańskim Monterrey. Z reprezentantek Polski najlepiej spisała się Katarzyna Piter, która wspólnie z Ukrainką Kateryną Volodko doszło do półfinału debla. Zdecydowanie słabiej poszło pozostałym Polkom. Paula Kania-Choduń wspólnie z Meksykanką Renatą Zarazuą odpadła w pierwszej rundzie debla. Na pierwszej rundzie swoją singlową przygodę zakończyła także Magdalena Fręch.

Katarzyna Piter blisko finału

Para deblowa Katarzyna Piter i Kateryna Volodko od początku turnieju w Meksyku prezentowała się bardzo dobrze. W pierwszej rundzie tenisistki trafiły na rozstawioną z trójką parę japońską Nao Hibino i Miyu Kato. Po dwóch zaciętych setach nieoczekiwanie wygrał polsko-ukraiński duet. W ćwierćfinale czekało je teoretycznie łatwiejsze zadanie i było widać to na korcie. Katarzyna Piter i Kateryna Volodko bardzo szybko rozprawiły się z Amerykanką Dalmą Galfi i Hiszpanką Nurią Parrizas-Diaz. Ostatecznie wygrały to spotkanie 2:0 (6:1, 6:2). Niestety swoją przygodę deblistki z Polski i Ukrainy zakończyły w półfinale, gdzie w dwóch setach przegrały z Xan Xin-Yun z Chin oraz Yana Sizikową z Rosji. Turniej deblowy wygrały Amerykanki Catherine Harrison i Sabina Santamaria.

Pozostałe Polki przegrały w pierwszej rundzie

Niestety pozostałym Polkom poszło znacznie gorzej. Naszą jedyną reprezentantką w turnieju singlowym była Magdalena Fręch, która zajmuje 94. miejsce w rankingu WTA. Już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem 5. Kolumbijkę Camilę Osorio Serrano i przegrała z nią 0:2 (3:6, 6:7). Tym samym bardzo szybko pożegnała się z turniejem w Monterrey, a jej rywalka awansowała do wielkiego finału, gdzie po trzech zaciętych setach przegrała z Kanadyjką Leylah Annie Fernandez.

W pierwszej rundzie debla odpadła Paula Kania-Choduń, która tworzyła duet z Meksykanką Renatą Zarazuą. Niestety od razu trafiły na Amerykanki Catherine Harrison i Sabinę Santamaria. Przegrały to spotkanie 0:2 (3:6, 4:6), a Amerykanki sięgnęły później po zwycięstwo w Monterrey. Turniej WTA 250 Abierto GNP Seguros 2022 miał pulę nagród równą 239,47 tysięcy dolarów.