STS KOD PROMOCYJNY

Kawa wskoczyła do drabinki debla i ma awans w Roland Garros

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFrench OpenKawa wskoczyła do drabinki debla i ma awans w Roland Garros

Katarzyna Kawa w ostatniej chwili wskoczyła do drabinki turnieju głównego gry podwójnej w Roland Garros. Polka stworzyła duet z Japonką Nino Hibino i wspólnie zastąpiły jeden z wycofanych debli. Nie przeszkodziło im to w sprawieniu niespodzianki i awansie do II rundy. Dość gładko pokonały faworyzowane Irinę Camelię Begu z Rumunii i Nadią Podoroską z Argentyny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2 i Katarzyna Kawa może cieszyć się z małego sukcesu. W II rundzie poziom trudności wzrasta. 

Katarzyna Kawa i Nao Hibino wykorzystały swoją szansę 

Pierwotnie Katarzyny Kawy i Nao Hibino nie mieliśmy oglądać z Roland Garros. Duet ten znajdował się na liście rezerwowych i czekał na swoją szansę. Aby polsko-japońska para wskoczyła do drabinki głównej, to inna para musiała się wycofać. Tak też się stało. Katarzyna Kawa i Nao Hibino w ostatniej chwili weszły do gry. W I rundzie ich rywalkami były Rumunka Irina Camelia Begu i Argentynka Nadia Podoroska. Rywalki były faworytkami. 


Czytaj więcej o Polakach w Roland Garros:


Od początku jednak spotkanie toczyło się pod dyktando polsko-japońskiego duetu. Rozumiał się on nadspodziewanie dobrze. Kawa i Hibino rozpoczęły od dwóch przełamań i w pierwszej partii szybko zrobiło się 4:0. Wydawało się, że rywalki nawiążą rywalizację, gdy przełamały i było już tylko 4:2. Na szczęście Kawa i Hibino nie dały się więcej zaskoczyć. Ponownie odebrały rywalom serwis i po chwili zamknęły seta 6:2. Druga partia miała nieco inny przebieg. Tym razem pierwsze przełamanie przyszło dopiero w trzecim gemie. W piątym było kolejne i Kawa z Hibino prowadziły 4:1. Rywalki stać było już tylko na zdobycie jeszcze jednego gema. Polsko-japońska para ponownie wygrała 6:2 i sprawiła miłą niespodziankę. Gra dalej w Roland Garros, choć do turnieju głównego wskoczyła w ostatniej chwili.

Katarzyna Kawa (Polska) / Nao Hibino (Japonia) – Irina Camelia Begu (Rumunia) / Nadia Podoroska (Argentyna) 6:2, 6:2

Trudne rywalki w II rundzie

Już teraz wiemy, że Katarzynę Kawę i Nao Hibino w II rundzie Roland Garros będzie czekało jeszcze trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie kortu staną Rosjanki Mirra Andriejewa i Doświadczona Wiera Zwonariowa. To one będą faworytkami do zwycięstwa. Trzymamy jednak kciuki za kolejną niespodziankę i awans polsko-japońskiej party do III rundy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...