Bez niespodzianki. Krótka przygoda deblowa Piter w Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenBez niespodzianki. Krótka przygoda deblowa Piter w Roland Garros

Na I rundzie zakończyła się deblowa przygoda Katarzyny Piter w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros. Polka tworzyła duet ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. Miały pecha, bo już w pierwszym meczu trafiły na rozstawione z czwórką Czeszkę Barborę Krejcikovą oraz Niemkę Laurę Siegemund. O ile pierwszy set był jeszcze wyrównany, o tyle w drugim oglądaliśmy dużą przewagę rywalek. Piter i Schmiedlova przegrały 4:6, 0:6 i zakończyły swój udział w paryskim turnieju.

Pierwszy set dawał nadzieje

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że o sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki będzie bardzo trudno. Szanse Katarzyny Piter i Anny Karoliny Schmiedlovej oceniane były bardzo nisko. Po drugiej stronie stanęły jedne z faworytek do triumfu w całym turnieju, czyli Barbora Krejcikova i Laura Siegemund. Nie bez powodu grają w Paryżu jako turniejowa czwórka.

Pierwszy set mógł jednak dawać nadzieję na wyrównaną walkę. Nieoczekiwanie jako pierwsze przełamały Piter i Schimedlova, które prowadziły 4:2 i miały własny serwis. Niestety nie udało się utrzymać tej przewagi. Od tego momentu zdecydowaną przewagę zyskały rywalki. Wygrały cztery gemy z rzędu i zakończyły seta 6:4. W drugiej partii rywalki poszły za ciosem. Oglądaliśmy prawdziwy koncert w ich wykonaniu. Z drugiej strony Piter i Schimedlova popełniały sporo błędów i nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym Krejcikovej i Siegemund. Na przestrzeni całego drugiego seta polsko-słowacki duet nie ugrał nawet gema. Oznacza to, że 10 ostatnich gemów w meczu padło łupem rywalek, które pewnie zameldowały się w II rundzie debla w Roland Garros.

Barbora Krejcikova (Czechy, 4) / Laura Siegemund (Niemcy, 4) – Katarzyna Piter (Polska) / Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:4, 6:0

Linette, Kawa i Fręch pozostały w turnieju deblowym

Po odpadnięciu z turnieju deblowego Katarzyny Piter, w Paryżu zostały już tylko trzy polskie deblistki. Magda Linette tworzy duet z Amerykanką Bernardą Perą i jest już w II rundzie. Awans ma też Katarzyna Kawa w duecie z Japonką Nao Hibino. W sobotę 1 czerwca rywalizację w grze podwójnej rozpocznie Magdalena Fręch, której partnerką jest Bułgarka Wiktoria Tomowa.