Magdalena Fręch w II rundzie turnieju w Dubaju. Aleksandrowa pokonana

Strona głównaTenisMagdalena Fręch w II rundzie turnieju w Dubaju. Aleksandrowa pokonana

Magdalena Fręch w kapitalnym stylu pokonała w dwóch setach Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową i awansowała do II rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6(2), 6:3. Polka dopiero po raz drugi w karierze wygrała z zawodniczką klasyfikowaną w TOP 20 światowego rankingu. W kolejnej rundzie zmierzy się z Chorwatką Petrą Martić lub Amerykanką Caroline Dolehide.

Świetne spotkanie i pewne zwycięstwo Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch przystąpiła do turnieju w Dubaju po średnio udanych zmaganiach w Dosze, gdzie odpadła w I rundzie. Dla reprezentantki Polski było to już trzecie spotkanie w turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystko dlatego, że do turnieju przebijała się przez dwustopniowe kwalifikacje. W nich pokonała kolejno Australijkę Arinę Rodionową (99. WTA) i Kazaszkę Julię Putincewą (76. WTA). Na otwarcie turnieju głównego Magdalena Fręch (52. WTA) mierzyła się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (19. WTA)

Zdecydowaną faworytką była rozstawiona z 14. Rosjanka. Mecz od początku był wyrównany. Jako pierwsza przełamała Fręch, jednak rywalka po chwili doprowadziła do wyrównania. Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej części seta. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim Polka zdominowała Rosjankę i pewnie wygrała 7:2. Uskrzydlowana Magdalena Fręch w drugim secie zagrała jeszcze lepiej. Pilnowała swojego serwisu i szukała szansy na przełamanie. Ta pojawiła się w ósmym gemie. Polka ją wykorzystała, aby po chwili przy własnym serwisie zamknąć seta 6:3. Magdalena Fręch w dwóch setach awansowała do II rundy turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju

Magdalena Fręch (Polska, Q) – Jekaterina Aleksandrowa (14) 7:6(2), 6:3

Z kim Magdalena Fręch zagra w II rundzie?

Magdalena Fręch po raz drugi w karierze pokonała rywalkę z TOP 20 światowego rankingu. Pierwszy raz tej sztuki dokonała w styczniu tego roku, gdy w Australian Open pokonała Francuzkę Caroline Garcię. Teraz Polka ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej przeciwniczki. W II rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships zagra z Chorwatką Petrą Martić (67. WTA) lub Amerykanką Caroline Dolehide (44. WTA).