Świetna Magdalena Fręch już w III rundzie turnieju w Dubaju

Strona głównaTenisŚwietna Magdalena Fręch już w III rundzie turnieju w Dubaju

Magdalena Fręch się nie zatrzymuje. Po trzysetowym pojedynku pokonała Chorwatkę Petrę Martić i awansowała do III rundy turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 1:6, 6:2. W następnej rundzie zagra z Białorusinką Wiktorią Azarenką lub Kazaszką Jeleną Rybakiną. Już teraz wiadomo, że w najnowszym rankingu WTA będzie zajmowała najwyższe miejsce w swojej karierze.

Trzysetowy pojedynek i wielkie zwycięstwo nad Martić

Ostatnie miesiące są najlepsze w dotychczasowej karierze Magdaleny Fręch (53. WTA). Polka pnie się w rankingu WTA i osiąga kolejne sukcesy. Do turnieju w Dubaju przebijała się jednak przez kwalifikację. Po awansie już w I rundzie mierzyła się z 19. rakietą świata Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Wygrała w dwóch setach i dopiero po raz drugi w karierze pokonała zawodniczkę sklasyfikowaną w TOP 20 rankingu WTA.

W II rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships mierzyła się z Chorwatką Petrą Martić (61. WTA). Było to ich pierwsze spotkanie w cyklu. Lepiej rozpoczęła Magdalena Fręch. Przełamała już w pierwszym gemie, a następnie utrzymała przewagę i pierwszego seta wygrała 6:4. W drugiej partii zdecydowanie lepsza była rywalka. Z dwoma przełamaniami szybko wyszła na 5:0. Polkę stać było na wygranie honorowego gema, jednak set padł łupem Martić, która wygrała 6:1. Trzecia partia decydowała o losach awansu. W niej Magdalena Fręch ponownie weszła na swój wysoki poziom. Zdominowała na korcie przeciwniczkę i pewnie wygrała 6:2. Osiągnęła kolejny sukces i jest już w III rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju.

Magdalena Fręch (Polska, Q) – Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 1:6, 6:2

Wielka gwiazda na drodze Fręch w III rundzie

Magdalena Fręch trochę poczeka na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. Już teraz wie jednak, że zmierzy się z gwiazdą światowego tenisa. Jej rywalką będzie Białorusinka Victoria Azarenka (27. WTA), z którą niedawno przegrała w Dosze lub Kazaszka Jelena Rybakina (4. WTA). Polka po turnieju w Dubaju będzie zajmowała najwyższe miejsce w swojej karierze w rankingu WTA. W wirtualnym zestawieniu plasuje się na 42. pozycji.