Magdalena Fręch zagra w Meksyku. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Guadalajarze zmierzy się z Renatą Zarazua

Strona głównaTenisMagdalena Fręch zagra w Meksyku. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Guadalajarze...

W poniedziałek 21 lutego rozpoczyna się turniej WTA rangi 250 w meksykańskiej Guadalajarze. Wśród uczestniczek turnieju singlowego znalazła się Magdalena Fręch, która zajmuje obecnie 97. miejsce w rankingu WTA. W pierwszej Abierto Akron Zapopan 2022 Polka zagra z reprezentantką gospodarzy Renatą Zarazuą, która plasuje się na 121. miejscu w rankingu. Będzie to już trzeci pojedynek tych tenisistek w historii, a w zeszłym roku dwukrotnie w dwóch setach lepsza okazała się Polka. 

Polka będzie faworytką

Faworytką tego spotkania będzie Magdalena Fręch, która zajmuje wyższe miejsce w rankingu WTA. Ponadto polska tenisistka już dwukrotnie w zeszłym roku wygrywała z Meksykanką i na pewno będzie chciała podtrzymać tę passę. W tym roku Magdalena Fręch rozegrała tylko jedno spotkanie w turnieju głównym WTA i miało to miejsce w Australian Open, gdzie przegrała z Simoną Halep. Polka startowała do tej pory w kwalifikacjach turniejów, jednak nie udało jej się przebijać do drabinki głównej. Renata Zarazua w 2022 roku rozegrała tylko dwa mecze w turniejach niższej rangi i oba przegrała, co wskazuje na to, że nie jest w najwyższej formie. Z drugiej strony przed własną publicznością w Guadalajarze na pewno będzie chciała pokazać się z dobrej strony, a dodatkowy doping kibiców może działać na nią mobilizująco. 

Dwa zwycięstwa Polki

Do pierwszego pojedynku między tymi tenisistkami doszło w maju ubiegłego roku podczas amerykańskiego turnieju W100 Charleston na kortach ziemnych. Drugi raz obie tenisistki spotkały się w sierpniu 2021 roku w amerykańskim Concord na kortach twardych. Oba spotkanie dość pewnie w dwóch setach wygrała Magdalena Fręch. 

Turniej Abierto Akron Zapopan 2022 z pulą nagród 239,47 tysięcy dolarów

Turniej Abierto Akron Zapopan 2022 w Guadalajarze jest jednym z niżej notowanych turnieju WTA, które odbywają się w lutym. W związku z tym na starcie zabrakło czołowych tenisistek świata, które zdecydowały się na rywalizację w Dausze. To szansa dla zawodniczek z drugiego szeregu. W puli nagród turnieju jest niespełna 240 tysięcy dolarów. Podczas turnieju będziemy oglądać także Katarzynę Piter i Paulę Kanię-Choduń, które wystąpią w grze deblowej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...