STS KOD PROMOCYJNY

Maja Chwalińska w finale W25 Monastir 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMaja Chwalińska w finale W25 Monastir 2

Trwa znakomita seria 20-letniej Mai Chwalińskiej. Młoda Polka w błyskawicznym tempie uporała się z Włoszką Lisą Pigato i awansowała do finału turnieju W25 Monastir 2 rozgrywanego w Tunezji. Tam zmierzy się z Carole Monnet z Francji. 

Pełna kontrola wydarzeń na korcie

Nieznaczną faworytką meczu była Maja Chwalińska, która zajmuje 336. miejsce w rankingu WTA. Dwa lata młodsza Włoszka plasuje się na 472. miejscu tego rankingu. Zgodnie z oczekiwaniami Polka przejęła kontrolę nad grą od początku meczu. Maja Chwalińska bardzo szybko awansowała do finału turnieju w Tunezji, a w całym pojedynku straciła tylko dwa gemy. Oba sety wygrała po 6:1. W finale zmierzy się ze swoją rówieśniczką z Francji Carole Monnet, która zajmuje 311. miejsce w rankingu WTA. Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek. 

Maja Chwalińska – Lisa Pigato  2:0 (6:1, 6:1)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...