STS KOD PROMOCYJNY

Niemiec Oscar Otte rywalem Huberta Hurkacza w 2 rundzie Indian Wells. Pierwszy taki pojedynek 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisNiemiec Oscar Otte rywalem Huberta Hurkacza w 2 rundzie Indian Wells. Pierwszy...

Zajmujący 11. miejsce w rankingu ATP Polak Hubert Hurkacz rozpocznie rywalizację w Indian Wells od drugiej rundy. Tam zmierzy się z 28-letnim Niemcem Oscarem Otte i to 25-letni Polak będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Jego najbliższy rywal zajmuje dopiero 76. miejsce w rankingu. Pojedynek drugiej rundy będzie pierwszym starciem w historii pomiędzy tymi zawodnikami. Spotkanie powinno zostać rozegrane w najbliższą niedzielę. 

Hubert Hurkacz wypadł z pierwszej 10

W najnowszym rankingu ATP 25-letni Polak wypadł z pierwszej 10. rankingu i na pewno chce do niej powrócić. Kluczem do tego powinny być dobre występy w amerykańskich turniejach Indian Wells i Miami. W tym drugim Hubert Hurkacz będzie bronił tytułu zdobytego przed rokiem. Najpierw jednak musi skupić się na ATP 1000 BNP Paribas Open 2022 i walce z doświadczonym Niemcem Oscarem Otte. Rywal Polaka w pierwszej rundzie turnieju bez problemu uporał się z Francuzem Richardem Gasquetem. Hubert Hurkacz do gry dołącza dopiero od drugiej rundy, ponieważ w pierwszej miał wolny los związany z wysokim rozstawieniem. Najbliższe starcie będzie pierwszym meczem w historii pomiędzy tymi zawodnikami i liczymy na dobre otwarcie Polaka. 

Kim jest Oscar Otte?

Niemiec Oscar Otte to doświadczony, bo już 28-letni tenisista. Zajmuje obecnie 76. miejsce w rankingu ATP, co jest jego rekordem życiowym. Ostatnie tygodnie są bardzo dobre w jego wykonaniu, jednak stosunkowo niedawno awansował po raz pierwszy do czołowej setki rankingu i nigdy nie zbliżył się jeszcze do poziomu tenisowego, który aktualnie prezentuje Polak. To sprawia, że to Hubert Hurkacz jest zdecydowanym faworytem najbliższego meczu. 

Zagrają najlepsi 

Do turnieju ATP 1000 w Indian Wells zgłosili się wszyscy najlepsi zawodnicy świata, których nie wyeliminowały kontuzje lub sprawy pozasportowe. W związku z tym w Stanach Zjednoczonych od drugiej rundy będziemy oglądali tenisową elitę. Na tym etapie turnieju zobaczymy także Kamila Majchrzaka (75. ATP), który w pierwszej rundzie pokonał Słoweńca Aljaza Bedene (133. ATP). Rywalem Polaka w drugiej rundzie będzie Amerykanin Taylor Harry Fritz (20. ATP). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...