Niewykorzystana szansa Kamila Majchrzaka. Polak nie zagra w finale turnieju ATP 250 w Pune

Strona głównaTenisNiewykorzystana szansa Kamila Majchrzaka. Polak nie zagra w finale turnieju ATP 250...

Na historycznym półfinale swoją przygodę z turniejem ATP 250 w Pune zakończył Kamil Majchrzak. Polski tenisista po wyrównanym meczu musiał uznać wyższość Fina Emila Ruusuvuori, choć była szansa na sprawienie niespodzianki. Awans do półfinału turnieju rangi ATP to do tej pory największy sukces w karierze 26-letniego Polaka. 

Zabrakło spokoju w kluczowych momentach

Jeszcze przed meczem w roli zdecydowanego faworyta tego półfinału stawiano Emila Ruusuvuori, który zajmuje 87. miejsce w rankingu ATP. Polak jest nieco niżej notowany (95. miejsce), jednak na kortach twardych lepiej prezentuje się Fin. Mimo wszystko Kamil Majchrzak miał szansę na sprawienie niespodzianki i wywalczenie sensacyjnego awansu do finału, jednak w decydujących momentach zabrakło mu trochę spokoju i doświadczenia na tym szczeblu rozgrywek. 

Od początku gry mecz był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe do stanu 4:3 dla Fina, nie pozwalając przy tym choćby na jeden breakpoint. Sytuacja zmieniła się w ósmym gemie pierwszego seta, gdy Fin wykorzystał pierwszą szansę na przełamanie Kamila Majchrzaka. Chwilę potem Ruusuvuori pewnie wygrał swoje podanie i seta zakończył wynikiem 6:3. 

Początek drugiego seta miał bardzo podobny przebieg, jednak tym razem obaj tenisiści bronili piłek na przełamanie przy swoim serwisie. W ósmym gemie Polakowi udało się przełamać Fina i wyszedł na prowadzenie 5:3. Wiele wskazywało na to, że wygra swoje podanie i doprowadzi do wyrównania w setach, jednak szybko nastąpiło przełamanie zwrotne. Ostatecznie set zakończył się tie-breakiem, w którym do 0 wygrał Ruusuvuori i to on zagra w finale turnieju ATP 250 w indyjskim Pune. Tam zmierzy się ze zwycięzcą meczu Elias Ymer (Szwecja) – Joao Sousa (Portugalia). Awans Polaka do półfinału powinien skutkować poprawieniem jego lokaty w rankingu ATP. 

Kamil Majchrzak – Emil Ruusuvuori 0:2 (3:6, 6:7)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....