STS KOD PROMOCYJNY

Paula Kania-Choduń i Nao Hibino poznały rywalki w ćwierćfinale turnieju WTA w Guadalajarze. Zagrają z parą numer 3

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisPaula Kania-Choduń i Nao Hibino poznały rywalki w ćwierćfinale turnieju WTA w...

Polka Paula Kania-Choduń i Japonka Nao Hibino wystartowały wspólnie w turnieju WTA 250 w Guadalajarze w grze deblowej. Tam w pierwszej rundzie po pasjonującym spotkaniu i fenomenalnym powrocie wygrały 2:1 z Camilą Osorio Serano z Kolumbii i Panną Udvardy z Węgier. W ćwierćfinale polsko-japoński duet czeka jednak dużo trudniejsze zadanie, ponieważ zmierzą się tam z rozstawionymi z numerem 3. Amerykanką Kaitlyn Christian i Białorusinką Lidią Morozową. Mecz wstępnie zaplanowano na noc ze środy na czwartek. 

Rywalki będą zdecydowanymi faworytkami

Biorąc pod uwagę ostatnie występy i miejsca zajmowane przez poszczególne tenisistki w rankingu deblowym WTA, faworytkami meczu będą Amerykanka i Białorusinka. W turnieju Abierto Akron Zapopan 2022 w Guadalajarze są rozstawione z trójką i będą chciały włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo. Liderką amerykańsko-białoruskiej pary jest 29-letnia Lidia Morozowa, która zajmuje 72. miejsce w rankingu deblowym WTA. Najwyżej była w nim na 37. pozycji, a w dorobku posiada dwa tytuły tenisowe cyklu WTA. Partnerką deblową Białorusinki jest 30-letnia Kaitlyn Christian ze Stanów Zjednoczonych. Tenisistka plasuje się obecnie na 111. miejscu w rankingu deblowym, a najwyżej w nim była 38. Do tej pory nie wygrała żadnego turnieju rangi WTA. Zawodniczki grają ze sobą od początku tego sezonu, co również wpłynie na ich lepsze zgranie. Paula Kania-Choduń i Nao Hibino na turnieju w Meksyku gają ze sobą po raz pierwszy w karierze. 

W pierwszej rundzie duet ze Stanów Zjednoczonych i Białorusi nie miał żadnych problemów z Włoszkami Lucią Bronzetti i Sarą Errani. Mecz zakończył się w zaledwie 53 minuty, a Włoszki zdobyły tylko trzy gemy. To pokazuje, że rywali Pauli Kani-Choduń i Nao Hibino znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji, jednak polsko-japońska para udowodniła w pierwszej rundzie, że stać ją na wiele i może włączyć się do walki o awans do półfinału turnieju w Meksyku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...