Nie udało się. Polacy bez zwycięstwa w United Cup

Strona głównaTenisNie udało się. Polacy bez zwycięstwa w United Cup

Niestety się nie udało. Polacy przegrali w finale turnieju United Cup z Niemcami. W pojedynku par mieszanych decydował super tie-break. W nim Iga Świątek i Hubert Hurkacz musieli uznać wyższość Laury Siegemund i Alexandra Zvereva. Tym samym to Niemcy mogą cieszyć się z prestiżowego zwycięstwa. Szkoda straconej szansy Huberta Hurkacza, który w pojedynku ze Zverevem nie wykorzystał dwóch piłek meczowych.

Polacy byli tak blisko. Szkoda niewykorzystanej szansy

Sam awans biało-czerwonych do finału United Cup w Australii jest dużym sukcesem. Po drodze nasza reprezentacja okazała się lepsza kolejno od: Brazylijczyków, Hiszpanów, Chińczyków i w półfinale od Francuzów. Finałowe starcie z Niemcami rozpoczęło się od singlowego zwycięstwa Igi Świątek (1. WTA) nad Angelique Kerber. Niestety później Hubert Hurkacz nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i w trzech setach przegrał z Alexandrem Zverevem. O losach tytuły decydował pojedynek par mieszanych.

Rywalami Igi Świątek i Huberta Hurkacza byli Laura Siegemund i Alexander Zverev. W pierwszej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Niestety na korzyść Niemców, którzy seta wygrali 6:4. Drugi set miał więcej zwrotów akcji. Polacy prowadzili już 3:0. Później rywale doprowadzili do remisu. Później ponownie oglądaliśmy przełamanie i przełamanie zwrotne. Na tablicy wyników było 5:5. Ostatecznie to biało-czerwoni wygrali 7:5 i doprowadzili do super tie-breaka. Niestety ten był popisem Niemców, którzy szybko wyszli na 6:1 i nie zaprzepaścili tej szansy. Wygrali 10:4 i cieszyli się z triumfu w United Cup. Z perspektywy Polaków szkoda niewykorzystanej szansy. Wielki sukces był bardzo blisko. W wielkim finale nie obejrzeliśmy rezerwowych Katarzyny Kawy i Jana Zielińskiego.

Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Laura Siegemund / Alexander Zverev 4:6, 7:5, 4-10

Niedługo Australian Open

Iga Świątek i Hubert Hurkacz mają teraz chwilę na odpoczynek. Z pewnością zostaną w dalekiej Australii. Jest to związane z tym, że już za tydzień rusza pierwszy turniej wielkoszlemowy w sezonie. Mowa o Australian Open 2024, który w dniach 14-28 stycznia zostanie rozegrany w Melbourne. Liczymy na to, że Polacy potwierdza tam świetną dyspozycję i powalczą o dobre rezultaty.