Udany początek Igi Świątek. Polska prowadzi z Niemcami w finale United Cup

Strona głównaTenisUdany początek Igi Świątek. Polska prowadzi z Niemcami w finale United Cup

Iga Świątek udanie rozpoczęła mecz Polska – Niemcy w finale turnieju United Cup w Australii. W niedzielny poranek w dwóch szybkich setach pokonała Angelique Kerber i wyprowadziła biało-czerwonych na prowadzenie. Rywalka Igi Świątek ma polskie korzenie, jednak reprezentuje naszych zachodnich sąsiadów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:0. W drugim singlowym meczu Hubert Hurkacz powalczy z Alexandrem Zverevem.

Pokaz mocy Igi Świątek w finale United Cup

Reprezentanci Polski w tenisie ziemnym znakomicie spisują się w australijskim United Cup. Liderką drużyny jest Iga Świątek (1. WTA), która do tej pory wygrała wszystkie singlowe mecze. W półfinale po trzysetowej batalii pokonała Francuzkę Caroline Garcię. Wcześniej poradziła sobie m.in. z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo i Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Teraz chciała pójść za ciosem i pokonać Niemkę Angelique Kerber. Do meczu przystąpiła w dobrym nastroju, ponieważ po raz drugi z rzędu została wybrana sportowcem roku w Polsce.

Początek tego meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 4:3 dla Polki obie tenisistki wygrywały swoje podanie. Kluczowe piłki w tej partii miały miejsce w ósmym gemie. Wówczas Iga Świątek przełamała Kerber i po chwili zakończyła seta 6:3. Druga partia była bardziej jednostronna. Od początku do końca prowadziła w niej Iga Świątek. Szybko wygrała sześć gemów. Angelique Kerber w drugim secie nie miała ani jednej szansy na przełamanie i zdobyła zaledwie siedem punktów. To najlepiej pokazuje dominację na korcie najlepszej tenisistki świata. Po raz drugi w karierze wygrała z Kerber.

Iga Świątek – Angelique Kerber 6:3, 6:0

Czy Hubert Hurkacz da Polsce wygraną?

W drugim starciu singlowym finału United Cup zmierzą się ze sobą Hubert Hurkacz (9. ATP) i Alexander Zverev (7. ATP). Polak stanie przed szansą na zapewnienie drużynie zwycięstwa w prestiżowym turnieju. Będzie o to trudno, ponieważ nieco wyżej notowany jest Niemiec. Ponadto to Zverev wygrał dwa dotychczasowe mecze pomiędzy tymi zawodnikami, które miały miejsce kolejno w 2019 roku w Madrycie i w 2021 roku na turnieju ATP Finals.